Naujuose leidiniuose, kurie apima 10 skirtingų temų, galima rasti svarbiausią informaciją apie ES piliečių teises bei galimybes bendrojoje rinkoje. Ši informacija ypač aktuali tiems, kurie planuoja gyventi, keliauti, mokytis ar steigti verslą kitoje ES šalyje arba apsipirkti internetu.

Vakar prasidėjo antrasis iniciatyvos „DiscoverEU“ etapas. Nuo šiandien aštuoniolikos metų jaunuoliai gali teikti paraiškas Europos jaunimo portale dėl kitą vasarą vyksiančios pažintinės kelionės po Europą bilietų.

Kas gali teikti paraiškas ir kaip?

Spalio 24 d. Kauno apskrities ir Kauno savivaldybės V. Kudirkos bibliotekas aplankė Latvijos bibliotekų atstovų delegacija. Dar prieš vizitą jo organizatorė – Rēzeknes bibliotekos direktorė Marija Sproģe išreiškė pageidavimą susitikti ir su Kauno Europe Direct infomacijos centro atstovais ir pasidalinti bendradarbiavimo su vietos bibliotekomis patirtimi. Rēzeknes biblioteka glaudžiai bendradarbiauja su jų savivaldybėje įsikūrusi Europe Direct centru (projektas "Europe Direct information centre in Ost-Latgale"), todėl aktualu yra palyginti organizacijų bendradarbiavimo metodus ir pasidalinti geraisiais pavyzdžiais.

Š.m. rugsėjo 25 d. Kauno Kazio Griniaus progimnazijos vyresniųjų klasių moksleiviams surengėme protmūšį apie Europos šalis. Susibūrusios septynios komandos (padedant ir aktyviems sirgaliams) atsakinėjo ne tik į suktus klausimus apie Europos šalis, bet turėjo prisiminti ir vaikystėje skaitytų knygų ar matytų populiarių animacinių filmų herojų tautybes. Daugiausiai balų surinko 2 komandos "Išrinktieji" (ne veltui toks pavadinimas!) ir "Mes ir Dominykas". Jos ir pasidalino simbolinius Kauno Europe Direct prizus. Bet turime pasakyti, kad tikrai stiprios žiniomis buvo ir kitos komandos. K. Griniaus progimanzijos moksleiviai - Jūs šaunuoliai, tikrai nemažai žinote apie Europą! Renginio akimirkos yra čia.

Naudingos nuorodos

  •  
     


    2022