Per Europos dieną Kaune - dėmesys piliečių teisėms

13 gegužės, 2013

Gegužės 9 d. vidurdienį miesto centre kauniečiai buvo provokuojami įsijungti į viešas menines akcijas „Tai ne teatras - o Tavo teisės“ ir galėjo smagiai praleisti laiką ant Europos  žemėlapio renginyje „Tai  - M-ES“.  Šitaip Kauno Europe Direct informacijos centras kartu su Kauno m. savivaldybės V.Kudirkos viešaja biblioteka pakvietė Laikinosios sostinės gyventojus šventiškai paminėti Europos dieną.

2013-ieji yra paskelbti Europos piliečių metais. Ar pakankamai žinome savo teises, kurias garantuoja mums ES pilietybė? Netradiciniu būdu - trijų profesionalių aktorių sukurtomis meninėmis socialinėmis provokacijomis „Tai ne teatras - o Tavo teisės“ įvairiose miesto centro vietose buvo siekta ne tik informuoti miestiečius apie Europos piliečių teises, bet ir įvertinti, kiek mūsų žmonės žino apie savo teises bei jų teikiamą naudą. Norintieji sužinoti daugiau iš akcijos studenčių-savanorių galėjo gauti įvairios informacinės medžiagos apie ES piliečių teises. Pirmoji provokacija Muzikinio teatro sodelyje, kelianti klausimą „Ar tikrai mums reikalinga ta Europos Sąjunga, ar tikrai ji gina mūsų teises“ susilaukė daug emocijų: žmonės karštai ginčijosi, prisimindami savo artimųjų patyrimus sušlubavus sveikatai esant užsienio šalyse, kol viena moteris visus nutildė, esą susirinkome čia švęsti, o ne ginčytis. Kitos provokacijos, vykusios prie fontano, prie prekybos centro „Akropolis“ ir  miesto savivaldybės parodė, kad kauniečiai puikiai žino savo teises: studijuoti užsienyje, laisvai keliauti ir gyventi Europoje bei piliečių iniciatyvos teisę.

Muzikinio teatro sodelyje prie restorano „Miesto sodas" lauko terasos šventiniame renginyje „Tai - M-ES“ kauniečiai bei miesto svečiai įsijungė į įvairias veiklas: stebėjo Kauno jaunimo kolektyvų pasirodymus, kartu su Kazio Binkio teatru nuotaikingai keliavo po Europos žemėlapį, dalyvavo  viktorinoje „Europieti, ar  žinai...?“, mobiliajame Europe Direct  informacijos centre gavo informacijos įvairiomis ES temomis, galėjo pasijuokti iš Vladimiro Beresniovo karikatūrų „Apie Europą – linksmai“. Prisėdę  ant europinėmis spalvomis ištapytų  "Patirties suolelių" kauniečiai turėjo galimybę pasikonsultuoti sveikatos apsaugos, piliečių teisių, jaunimo galimybių temomis su gydytojais specialistais bei būsimaisiais teisininkais. Ypač žemėlapiu domėjosi užsieniečiai, žingsniais matuodami atstumą nuo savo šalies iki Kauno.

Prieš 63 metus, 1950 m. gegužės 9 dieną, Prancūzijos užsienio reikalų ministras Robert Schuman savo garsiojoje deklaracijoje pasiūlė suvienyti Europą, tikslu išsaugoti taikius santykius tarp valstybių – ši data kasmet minima kaip Europos diena.

 Kauno Europe Direct informacija

 

 

 

Naudingos nuorodos

  •  
     


    2022