NAUJOS KARTOS EUROPE DIRECT CENTRAI

04 gegužės, 2021

Nuo gegužės 1 d. Kaune, kaip ir kituose aštuoniuose Lietuvos miestuose, veiklą tęsia naujos kartos informacijos centrai „Europe Direct“.
Europe Direct tinklas (visoje ES veikia 424 centrai) - tai komunikacinis Europos Komisijos projektas, skirtas informuoti visuomenę apie ES, jos prioritetus ir vykdomą politiką, organizuojant renginius aktualiomis ES temomis sudaryti galimybes žmonėms išgirsti ekspertų nuomones ir skatinti diskusijas.

2021-2025 m. naujos kartos Europe Direct centrų vaidmuo ir įgaliojimai buvo modernizuoti: jie ne tik organizuos įvairius dalyvaujamuosius renginius, kaip antai Konferencija dėl Europos ateities, taip prisidėdami prie Europos viešosios erdvės plėtojimo, bet ir teiks vietos žiniasklaidai aktualią informaciją apie ES politiką ir prioritetus, įtrauks ją į savo veiklą, padės Europos Komisijai stebėti su ES politika susijusius vietos aspektus. Centrai taip pat skatina aktyvų Europos pilietiškumą mokyklose ir koordinuoja veiklą su kitais ES tinklais regionuose ir vietiniais komunikacijos partneriais. Jie padeda palaikyti svarbų ES institucijų ir piliečių ryšį ir atskleisti, kaip Europa kovoja su COVID-19 pandemija, kaip, įgyvendindama programą „NextGenerationEU“ ir siekdama žaliosios ir skaitmeninės pertvarkos, skatina ekonomikos atsigavimą.
Lietuvoje veikiantys informacijos centrai „Europe Direct“ glaudžiai bendradarbiauja su Europos Komisijos atstovybe Lietuvoje ir Europos Parlamento biuru Lietuvoje, o jų veikla piliečiams yra nemokama.
Kaune Europe Direct informacijos centras (tik kitokiu pavadinimu – Kauno Europos informacijos centras) jau veikia nuo 2020 m., o nuo 2018 m. projektą administruoja Vytauto Didžiojo universiteto Politikos mokslų ir diplomatijos fakultetas.
Kauniečiams Europe Direct informacijos centras atpažįstamas kaip kasmetinių viešų Europos dienos švenčių, jau 11-ąjį sezoną skaičiuojančių populiarių intelektualių protų mūšių turnyrų “Europrotai” organizatorius, 8 metus vykstančio ir šimtus moksleivių, jų mokytojų bei tėvų įtraukiančio jaukaus tarptautinio kultūrinio projekto „Kalėdinių žaisliukų mainai“ koodinatorius, įvairių su ES temomis susijusių konferencijų, seminarų, diskusijų, akcijų, parodų rengėjas.

Kontaktiniai duomenys

 • http://www.kaunastic.lt/test/images/tel.png+370 677 75536

  http://www.kaunastic.lt/test/images/address.png

  Studentų g.11-134

  53361 Akademija, 

  Kauno raj.

     http://www.kaunastic.lt/test/images/mail.png  Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

    http://www.kaunastic.lt/test/images/fb.png Europe Direct Kaunas

  Nemokamas telefonas (Briuselis)

  0080067891011              

         

Video

 • EUROPOS PILIEČIŲ METŲ HIMNAS

Naudingos nuorodos

 •  
   


  2022