TARPTAUTINIS KALĖDINIŲ ŽAISLIUKŲ MAINŲ PROJEKTAS VĖL KVIEČIA BURTIS KAUNO PRADINUKUS

25 birželio, 2019

Roges ruošk vasarą. Tai labai tinka mūsų rudens ir žiemos planams: pradinukus ir ypač jų mokytojus kviečiame įsijungti į jau 13 metų trunkantį tęstinį tarptautinį projektą “Kalėdinių žaisliukų mainai” (“Christmas Tree Decoration Exchange”). Šio projekto esmė – tūkstančiai Europos šalių pradinukų rudenį pradeda kurti ir savo rankomis gaminti kalėdinius žaisliukus bei išsiunčia juos kitoms projekte dalyvaujančioms pradinukų klasėms (mokykloms). Artėjant šv. Kalėdoms mokyklas pasiekia siuntinėliai su žaisliukais, pagamintais jaunųjų italų, maltiečių, lenkų, vokiečių, belgų, slovakų ir kitų tautų pradinukų – vyksta kalėdinių žaisliukų (ir tuo pačiu – kiekvienos šalies kultūros ir tradicijų) mainai. Kiekvienoje šiame projekte dalyvaujančioje mokykloje kalėdinė eglutė papuošiama žaisliukais, atkeliavusiais iš įvairių Europos pakraščių. Tai puiki proga vaikams ne tik patiems prisidėti kuriant kalėdinę nuotaiką, bet ir susipažinti su kitų šalių kalėdinėmis tradicijomis, suvokti, kiek bendrų vertybių turi skirtingų tautų žmonės bei įvertinti, kaip išsiplečia bendravimo ratas, jei moki užsienio kalbą.

Tarptautinio projekto organizatoriai – Wrexham Europe Direct informacijos centras (Didžioji Britanija), o Kaune projektą koordinuoja Kauno Europe Direct informacijos centras.

Pernai projektas draugėn subūrė tūkstančius pradinukų iš daugiau nei 450 įvairių Europos mokyklų, tarp jų ir 8 Kauno mokyklų: Bernardo Brazdžionio mokyklos, Dainavos ir Petrašiūnų progimnazijų, mokyklos-darželio “Šviesa”, Jurgio Dobkevičiaus progimnazijos, “Paparčio” pradinės mokyklos, Kauno Palemono bei Kauno raj. Akademijos Ugnės Karvelis gimnazijų.

Kauno regiono pradinukų mokytojai, šiemet norintys su savo klasėmis dalyvauti šiame projekte, turėtų įvertinti savo galimybes ir įsipareigoti:

 • Rudens laikotarpiu su moksleiviais sukurti ir pagaminti ~30 kalėdinių žaisliukų + 30 informacinių paketėlių anglų kalba apie šv. Kalėdų tradicijas savo šalyje (tai gali būti paprastas tradicijų aprašymas / nacionalinio kalėdinio valgio receptas / kalėdinės dainos žodžiai ar kt.- Jūs turite laisvę rinktis, kaip pristatysite kitiems projekto dalyviams mūsų šalies tradicijas);
 • Turėti lėšų išsiųsti ~30 siuntinėlių mokykloms – partnerėms kitose Europos šalyse. Jums partnerių ieškoti nereikės – dalyvaujančias mokyklas sugrupuoja projekto organizatoriai;
 • Klasėje (mokykloje) kalėdinę eglutę papuošti iš kitų šalių gautais žaisliukais;
 • Iki rugsėjo 30 d. būtinai užsiregistruoti Kauno Europe Direct informacijos centre.

 

Dėl registracijos ir detalesnės informacijos prašome kreiptis el. paštu: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. , tel. +370 7775536 arba užeiti į Kauno Europe Direct informacijos centrą (K. Donelaičio g. 52-512).

2018 metų projekto akimirkos:https://bit.ly/2SOuQMh

Laukiame Jūsų įsijungiant į smagų, jaukų ir nuoširdaus kalėdinio laukimo pilną  projektą!

Kontaktiniai duomenys

 • http://www.kaunastic.lt/test/images/tel.png+370 677 75536

  http://www.kaunastic.lt/test/images/address.png

  Studentų g.11-134

  53361 Akademija, 

  Kauno raj.

     http://www.kaunastic.lt/test/images/mail.png  Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

    http://www.kaunastic.lt/test/images/fb.png Europe Direct Kaunas

  Nemokamas telefonas (Briuselis)

  0080067891011              

         

Video

 • EUROPOS PILIEČIŲ METŲ HIMNAS

Naudingos nuorodos

 •  
   


  2022