KODĖL ALPINISTO F. SMITO PARTNERIS NEPAĖMĖ SAUSAINIO – APIE TAI IR KITAS ĮDOMYBES – ANTRĄJAME EUROPROTŲ ŽAIDIME

22 kovo, 2018

Į antrąjį Europrotų žaidimą kovo 21 d. susirinko jau 12 komandų – matyt iš žiemos miego prabudo ir pas mus atbėgo VILKŲ GAUJA ir dar vieni naujokai pavadinimu KOMANDA (bet labai patyrę, nes vos nesusišlavė pagrindinio „Bernelių užeigos“ vakaro prizo – cepelinų su visa puodyne). Tik 0,5 balo KOMANDĄ pralenkė jau ne pirmą sezoną pas mus žaidžiantys PUMPURĖLIAI – kaip jie patys save pristatė – „nefeisbukinių“ pažįstamų komanda. PUMPURĖLIAI vakar buvo ypač karingi (gal tai ir padėjo jiems nugalėti?) – visą vakarą niršo ant žaidimo vedėjų nuo pat pirmojo klausimo, už kurio atsakymą gavo tik 0,5 balo - apie madą, kuri tapusia universalia, išeina iš mados.

Nors vienas PUMPURĖLIS aršiai bandė įrodyti savo tiesą, tačiau jiems teko susitaikyti su faktu, kad vedėjas visada teisus (žr. Europrotų taisyklę Nr.8). Vis gi, Fortūna jiems vakar buvo palanki ir pergalė (kartu su Puodyne cepelinų) atsidūrė jų rankose. Įdomiausiu vakaro klausimu laimėtojai išrinko klausimą apie neįprastos formos trumpas vinis (taip kinai mokė europiečius traukti dantis), o sunkiausias jiems pasirodė europarlamentaro Petro Auštrevičius vaizdo klausimas apie pirmąją Europos Parlamento pirmininkę, Aušvico kalinę ir feministę Simone Veil.
Beje, vieninteliai atpažinę S. Veil buvo COGITO, tačiau susumavus visus vakar pražaisto europarlamentaro Petro Auštrevičiaus biuro klausimų turo rezultatus laimėjo ištikimieji mūsų žaidėjai – komanda ŠEP‘as. Jiems ir atiteko P. Auštrevičiaus įsteigtas prizas – kiekvienam žaidėjui po 2 tomus geriausiu istorinėmis temomis rašančiu tituluojamo žurnalisto Aro Lukšo 1918-1935 m. Lietuvos įvykių raidos panorama „Laisvės istorijos mozaika“. Klausimus biuro vardu sugalvojo ir prizus ŠEP‘ui įteikė europarlamentaro padėjėja ir mūsų – Kauno Europe Direct informacijos centro savanorė Aurelija Prašmuntaitė (Aurelija – ačiū!). Šiame ture paaiškėjo, kad dauguma mūsų komandų yra tikri šokolado žinovai – žinojo, kad daugiausiai jo parduodama Briuselyje, tačiau kad būtent oro uoste žinojo tik ŠEP’as, kiti manė, kad šokolado turguje, centrinėje aikštėje ar prie siusiojančio berniuko. Taip pat ŠEP’as vieninteliai žinojo, kad JAV nepriklausomybės statulos karūna simbolizuoja 7 žemynus, kitiems atrodė, kad – saulę, viltį, pasaulio šalis, valstijas ar vergijos panaikinimą. O štai apie ES naudojamus raidynus mes beveik visi viską žinome, ir apie Europos parlamento svarstomą laiko persukimo atšaukimą girdėjome (tik vienai komandai pasirodė, kad EP ruošiasi atšaukti mobilizaciją (?).
Kai paskelbėme turo temą “Mados istorija” daugumos žaidėjų veidai ištįso – nesitikinėjo jie iš mūsų tokio akibrokšto. Na... reikia būti ne tik protingiems, bet ir madingiems. Madingiausi pas mus, pasirodo, KOLEGOS ir KOMANDA – tik jiems pavyko teisingai atsakyti daugiau nei pusę turo klausimų. Tik KAKTOMUŠIAI, EUROBOKŠTAI ir EINA SAU žinojo, kad 19 a. Anglijoje damoms per laidotuves į indelį aukodavo ašaras (kol yra ašarų – tol tęsiasi gedulas), kiti būtų aukoję kvepalus, amoniaką, papuošalus ar plaukų sruogas. Tik KOMANDA ir KOLEGOS žinojo, kad katalikų dvasininkų skrybėlė nuo saulės dar vadinama Saturnu, kiti ją pravardžiavo skraidančia lėkšte, pomidoru ar kupolu. Užtai puikiausiai visi žinojome, kaip atsirado auskarai. O labiausiai mūsų žaidėjus suglumino klausimas apie Dublino kostiumo istorijos muziejaus naujausių laikų eksponatą, kuris nėra drabužis - teisingo atsakymo (veidrodis) nežinojo niekas, bet kažkodėl daugumai atrodė, kad tai – alaus bokalas ar manekenas.
Neleisdami savo žaidėjams atsikvošėti, paskelbėme kitą vakaro temą – “Skaičiai”. “Nesąmonė” – burbėjo PUMPURĖLIAI, bet vis tiek kantriai žaidė, matyt, labai cepelinų norėjo. Čia žiniomis sužibėjo EINA SAU – tik jie atspėjo, kad ant matematiko V. Šankso kapo užrašyta Pi konstanta. Kelintas pagal eilę į našlaičių prieglaudą pateko literatūrinis herojus Oliveris Tvistas teisingai suskaičiavo tik POLITOLOGŲ KLUBAS ir GALĖJAI. Vieninteliai EINA SAU suprato kortų kaladės ir 52 skaičiaus sąsają, tačiau čia išmoningumu pasižymėjo KAKTOMUŠIAI, kurie labai gražiai nupaišė kampuotą taurę iš skaičiaus 52. Visi atpažinome Coco Chanel gimimo metų ir jos gaminių logotipo užuominą ir nė vienas nežinojome, kokį automobilį kariškiai vadina 1-18 (na, nemokame mes NATO abėcėlės...).
“Europiečių už Europos ribų” ture komandos kiek lengviau atsikvėpė. Dauguma žinojo, kad Bahreimo šeichui ne tiek reikėjo naftos, kurią surasti siūlėsi F. Holmsas, kiek vandens; nors buvo manančių, kad šeichui dar labiau reikėjo žmonos (matyt, per mažai jų turėjo). Ir dauguma įžvelgė architektų, dirbančių “pakeltomis galvomis” sąsają su tuometine tos šalies vėliava. Pasirodo, esam ir Paryžiaus - Dakaro ralio specialistai. Taip pat žinojom, kad Naujosios Kaledonijos gyventojams avys buvo atvežtos tikslu sumažinti kanibalizmą, nors nemažai komandų teigė, kad tikslas buvo sumažinti piktžoles (pripažįstame – logiški atsakymai...). Bet labiausiai visus sudomino, kodėl Everestą šturmuojančio alpinisto F. Smito pasiūlyto sausainio jo partneris nepaėmė. Tik PUMPURĖLIAI susiprotėjo, kad partnerio nė nebuvo – tai buvo haliucinacija. Kiti spėliojo, kad partneris sausainio nepaėmė nes: suledėjo, nušalo pirštus, neturėjo rankų, buvo jau miręs ar buvo ne žmogus (?).
Muzikinis turas parodė, kad visi esam „Smokey“ gerbėjai ir SEL beveik visi atpažinome. Tik COGITO, VILKŲ GAUJA, EINA SAU ir KOMANDA žinojo, kad S. Mykolaičio „Nemiga“ – tai V. Šekspyro soneto interpretacija, kiti V. Šekspyrą sumaišė su J. Marcinkevičiumi, P. Širviu, S. Geda, A. Baranausku ir net Džo Dasenu. Ir tik vieninteliai EINA SAU iš muzikos instrumento aprašymo atpažino akordeoną.
Štai taip mums sekėsi įveikti įdomų, bet nelengvą antrąjį Europrotų žaidimą. Už žaidimo prizus dėkojame svetingai mus priimančiam restoranui „Bernelių užeiga“ ir Europos parlamento nariui Petrui Auštrevičiui bei jo padėjėjai Aurelijai Prašmuntaitei, už dalies klausimų parengimą – istorikui Benjaminui Mašalaičiui. Ir laukiame Jūsų visų trečiajame Europrotų žaidime – darosi karšta, komandos lipa viena kitai ant kulnų, jau užuodžiame kylantį azartą :)
Žaidimo nuotraukos (autorystė – Kristinos Valasevičienės) yra čia.

Naudingos nuorodos

  •  
     


    2022