2017 M. KAUNO EUROPROTŲ TITULAS - KTU STUDENTŲ KOMANDAI „EUROPIEČIAI“

30 kovo, 2017

AR DAR KAS NORS BE MŪSŲ ŽAIDĖ EUROPROTUS PRIE ŽVAKIŲ?

APIE VYRŲ NAUDOJAMUS SNIEGO BALTUMO DAIKTUS, SKIRTUS MOTERIMS BEI KITAS ĮDOMYBES – ANTROJO EUROPROTŲ ŽAIDIMO ĮSPŪDŽIAI

KAIP MES PRADĖJOME 2017-ŲJŲ METŲ EUROPROTUS KAUNE

Vakar, kovo 29 d., 2017 metų Kauno Europrotų finale „Bernelių užeigoje” paaiškėjo šiais metais daugiausia žinių apie Europą turinti komanda – nuosekliai į tikslą ėję ir pirmą kartą šį titulą iškovoję Kauno technologijos universiteto (KTU) studentų komanda EUROPIEČIAI. Nuoširdūs sveikinimai EUROPIEČIAMS ir kadangi žinome, kad šiuo metu jie ne tik žaidė mūsų Europrotuose, bet ir intensyviai rašo savo bakalauro darbus – ta pačia dvasia linkime juos ir parengti, ir apsiginti!

Vos puse balo nuo EUROPIEČIŲ atsiliko ŠEP’as, o dar puse balo nuo jų – trečiają vietą užėmusi komanda @AIBĖ. Ketvirtieji liko solidūs PUMPURĖLIAI, į žaidimo pabaigą jau panorėję užaugti ir pasirašinėję PUMPURAIS, o penktieji – POLITOLOGŲ KLUBAS. Šios komandos pasidalino mūsų bei mūsų partnerių – VšĮ Kaunas In, Europos Parlamento informacijos ir ES programos „Europa piliečiams“ biurų Lietuvoje įsteigtus prizus. Sveikiname visus finalininkus!
O dabar – kaip mums sekėsi žaisti finale. Kadangi vakar buvo įvairiapusiškai reikšminga diena tiek nacionaliniu, tiek tarptautiniu mastu - ir Didžioji Britanija aktyvavo 50-ąjį Lisabonos sutarties straipsnį (ir taip oficialiai pradėjo Brexit procesą), ir Kaunas buvo paskelbtas 2022 metų Europos kultūros sostine, ir netgi atsirado Vasario 16-osios Nepriklausomybės akto originalas – ta proga ir paruošėme daug klausimų, susijusių tiek su JK, tiek su Kaunu.
Iš pradžių sužaidėme pirmą turą, padidintą iki 15 klausimų - už praėjusį, trečiajį žaidimą (kuomet pirmąjį turą buvome spėję sužaisti, tada dingo elektra, tamsoje dar sužaidėme muzikinį turą ir... išsiskirstėme namo). Dalyviai jį įveikė gana nesunkiai. Dauguma žinojo Anglijoje galiojusį absurdišką įstatymą, pagal kurį už bandymą nusižudyti buvo baudžiama mirtimi, nors buvo maniusių, kad mirties bausmė buvo taikoma už karališkosios šeimos įžeidimą, sienos perėjimą ar net oro prognozavimą. Ir Tauerio simbolį – varnas – atpažino, nors kai kurie bandė tuo simboliu paversti kates, gulbes, balandžius ar net šikšnosparnius. Tik Stockton-on-Tees tiltas, savo forma primenantis begalybės ženklą, kai kam pasirodė panašus į kalnus, DNR formulę ar gitarą. Sunkus riešutėlis pasirodė klausimas apie Drezdeno „Yenidze“ bokštus, primenančius mečetę. Niekas neparašė teisingo atsakymo – „Tabako mečetė“, komandos bandė mečetės bokštus užpildyti kalkėmis, šokoladu, porcelianu, mergelėmis ar kinais. Tik EUROBOKŠTAI ir ŠEP‘as atspėjo naktinį Erasmus tilto Roterdame pavadinimą – Arfa, kitiems gi jis pasirodė esantis panašus į tušinukus, spindulius, ir keisčiausia,- į BVM ar mersą.
Ketvirtojo žaidimo pirmajame ture visi žinojo, ir kodėl europietiškiausias Kauno rajonas yra Šančiai, ir kokią aprangos detalę įkvėpė Pučinio opera, ir „Nestle“ logotipo istoriją, bet kodėl Steponas Darius po savo vestuvių buvo pasodintas į daboklę (nes negavo vadovybės leidimo tuoktis, bet susituokė) – žinojo tik ŠEP‘as ir POLITOLOGŲ KLUBAS. Pačių įvairiausių atsakymų sulaukėme, kodėl lodavo Stivas Gustavssonas (teisingas atsakymas - tikrino, ar namuose yra šunų) - baidė kates, vesdavo aklus žmones, pristatydavo paštą, o šmaikščiausias atsakymas buvo KOLEGŲ – todėl kad pats buvo šuo! Ir tik PUMPURĖLIAI teisingai išmąstė, kad Kauno rajonas yra viena upe turtingesnis nei Kaunas.
Daiktų ir reiškinių istorijos ture neįveikiamas pasirodė klausimas apie daiktą, kuriuo prancūzų konsulas gavo per veidą nuo Osmanų sultono vietininko ir tapusį karo tarp Prancūzijos ir Alžyro priežastimi – šluotelę nuo musių. Ją mūsų komandos pavertė pirštine, batu, šlepete, batonu ir tortu. Ir ar žinojote, kad dulkių siurblio pirmtakas ne tik siurbė dulkes, bet ir valė kanalizaciją, tiekė alkoholį ir žadino žmones?
Papročių ir gyvenimo būdo ture visi suprato, kokią dovaną graikai ir ispanai suprastų kaip grasinimą. Toliau prasidėjo įvairios atsakymų variacijos: pvz., Bretanės moterys tam tikromis valandomis nevirdavo pieno, nes prasidėdavo ne tik potvynis, bet ir pamaldos, poilsis arba pertrauka. Kad italų kalba yra skirta kalbėti su moterimis – žinojo tik @AIBĖ, kitiems sutartinai atrodė, kad tai meilės, maisto ar muzikos kalba. Viduramžiais prasižengę kauniečiai baudas susimokėdavo ne tik plytomis (tai ir buvo teisingas atsakymas), bet ir paslaugomis, pietumis ar plunksnomis.
Vaizdų ture tik EUROPIEČIAI žinojo, kad alus „Kwispelbier“ yra skirtas šunims (matyt, perka jį savo augintiniams), kitiems atrodė, kad jis skirtas vienuoliams, moterims, turistams ar kulinarijai. Suklaidino ir klausimas apie užmūrytus langus – mūsų komandoms atrodė, kad taip buvo siekiama ne tik išvengti langų mokesčio, bet ir saugotis nuo maro, nusikaltėlių arba tiesiog dėl stiklo trūkumo. Užtai A.Sabonio delno antspaudą Šlovės galerijoje beveik visi pažino.
Muzikiniame ture beveik visi žinojo, kam buvo panaudotas F. Tarregos “Didžiojo valso” motyvas. Dauguma atpažino George Michael bei tėvo Stanislovo balsus. Vietoj legendinės grupės „Kardiofonas“ išgirdome „Poliarizuotus stiklus“ ar „Ambroziją“. O „Keistuolių“ dainos žodžius, kuriuos buvo galima buvo įspėti, nes ... jie paprasčiausiai perdainavo lietuviškus posakius: „<...> į bažnyčią nėjau, KAD NEMUŠTŲ“ – žinojo tik PUMPURĖLIAI. Kiti paprasčiausiai prisipažino, kad į bažnyčią nėjo nė karto, ir ant altoriaus nelipo, o viena komanda tiesiai šviesiai pareiškė, kad nėjo dėl to, kad poterių nemoka.

Štai taip mes ir pabaigėme 2017 m. Europrotų žaidimus. Įdomiausiais klausimais komanda laimėtoja EUROPIEČIAI (kitų nespėjome paklausti) pripažino klausimus apie kalbą, kuria geriausia kalbinti moteris, apie rakto formos aikštę, kurią gali “atrakinti” Šv. Petras, klausimą, ką ant galvos žiemą dėdavosi kompozitorius Dž. Rosinis ir apie baudą, kauniečių sumokamą plytomis.
Tikimės, kad šie ir kiti klausimai buvo įdomūs bei naudingi ir kitoms komandoms, kad pasisėmėte daugiau žinių apie Europą bei kitų šalių kultūrų ir papročių įdomybes, išlaisvinote fantaziją, nes ko nežinojote – prikūrėte patys, o svarbiausia – visi nuotaikingai praleidome laiką.
Sakome ačiū mūsų žaidimų partneriams:
• “Bernelių užeigai” – kad virė pilnus puodus cepelinų mūsų nugalėtojams;
• Europos vartotojų centrui, VšĮ Kaunas In, Europos Parlamento informacijos biurui ir ES programos “Europa piliečiams” biurui Lietuvoje – kad įsteigė prizus geriausius rezultatus pasiekusioms komandoms;
• istorikui Benjaminas Mašalaičiui – už įdomius klausimus ir dalyvavimą antrąjame Europrotų žaidime;
• Kristinai Valasevičienei – už tai, kad nuotraukose fiksavo mus azarto ir pergalės akimirkomis;
• Tomui Ratautui – už tai, padėjo vesti žaidimus ir gelbėjo stringant vaizdo ir garso aparatūrai.
Ir ačiū Jums, visiems mūsų žaidėjams, kad ateinate žaisti Europrotuose, o kai kurie iš Jūsų – net metai iš metų. Kad dalinatės savo entuziazmu, juoku ir sąmoju. Ir kad išeidami pasakote – “registruokite mus kitam sezonui”.
Iki susitikimų kitame Europrotų sezone!
Finalo nuotraukos yra čia.

Kontaktiniai duomenys

 • http://www.kaunastic.lt/test/images/tel.png+370 677 75536

  http://www.kaunastic.lt/test/images/address.png

  Studentų g.11-134

  53361 Akademija, 

  Kauno raj.

     http://www.kaunastic.lt/test/images/mail.png  Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

    http://www.kaunastic.lt/test/images/fb.png Europe Direct Kaunas

  Nemokamas telefonas (Briuselis)

  0080067891011              

         

Video

 • EUROPOS PILIEČIŲ METŲ HIMNAS

Naudingos nuorodos

 •  
   


  2022