KAIP MES PRADĖJOME 2017-ŲJŲ METŲ EUROPROTUS KAUNE

09 kovo, 2017

Vakar , kovo 8 d., restorano “Bernelių užeiga“ antrąjį aukštą vėl okupavo protų mūšių gerbėjai – 11 komandų susirinko į jau septintą kartą organizuojamo azartiško intelektualaus žaidimo „Kauno Europrotai“ pirmąjį turnyrą išsiaiškinti, kieno žinios apie Europą yra pačios stipriausios. Jūsų dėmesiui – pirmojo žaidimo apžvalga.


Jau netgi pirmasis ir gan lengvas klausimas kai kuriuos išmušė iš vėžių – ES naudojamą šūkį „Suvienijusi įvairovę“ kai kurie bandė priskirti NATO, Jungtinėms Tautoms, Unicef ar net seksualinėms mažumoms. Vieninteliai PUMPURĖLIAI susiprato, kad Povilą Meškėlą ir Lauryną Stuoką-Gucevičių sieja Katedra; kiti neatpažino architekto iš nuotraukos – tą patvirtino apgailestavimo šūksniai jau surinkus atsakymų lapelius ir įvardijus žmones. Buvo spėliojama, kad šiuos du žmones jungia metalas, opera, bendras gimtadienis, himnas, su gyvūnais susijusi pavardė ar maištavimas. Buvo bandžiusių Angelos Merkel pirštų kombinaciją priskirti Margaret Thatcher. To, ko dar nežinojome apie vokiečių rašytoją Giuterį Grasą – sužinojome iš mūsų žaidėjų: kad jis buvo vegetaras ir gėjus, dirbo virtuvėje, o trys komandos net susiginčijo, ar jis neturėjo ašarų liaukų ar visgi verkė pats skaitydamas savo romanus. Ir tik vieninteliai ŠEP‘as žinojo, kad jis buvo nacis. Ir ko tik nedovanodavo, pasak mūsų žaidėjų, žymusis J. Štrausas gerbėjoms vietoje savo plaukų sruogos – ir perukus, ir savo kūrinius, ir plunksnas, kuriomis rašė kūrinius ir net kraują (?); teisingas atsakymas – savo šuns plaukus. Kai kurios komandos bandė perrašyti jau 50 metų mylimiausio naujametinio vokiečių filmo „Pietūs vienam“ scenarijų: buvo siūlymų senosios ponios Sofijos gimtadienį švęsti kapinėse. Tik ŠEP‘as ir VICTORIOUS SECRET žinojo, ką iš tikrųjų reiškia Auksaplaukės sindromas, kitiems atrodė, kad tai – baimė kirptis plaukus ar išeiti į lauką. Bet užtai visi pažino, kas slepiasi po „15-metės terminatorės“ pavadinimu – mes, lietuviai, mokame didžiuotis savo tautiečių pasiekimais!
Bandėme taisyti senąjį baltų kalendorių – tik PUMPURĖLIAI ir ŠEP‘as žinojo, kad šie metai – Barsuko, kiti barsuką bandė paversti triušiu, antimi, pele, lūšimi. Apie tai, kokia šalis daugiausiai „eksportuoja“ modelių žinojo tik EUROBOKŠTAI ir KOLEGOS. O ar žinote, koks dažniausiai užsienyje pristatomas neverčiamas lietuviškas žodis? Ne tik „knygnešys“ (kas ir buvo teisingas atsakymas), bet ir Žalgiris, Sąjūdis, litvakas, sutartinė, Vytis. Tiesą pasakius, kodėl gi ne? Įvairiai komandos aiškino danišką sąvoką „hygge“, bet netikėčiausi atsakymai – kad tai labdara, dalinimasis dviračiais ar šiaurietiškas ėjimas. Sugalvojome savo paaiškinimus, ką įvairiose šalyse reiškia idiomos „to leave English style“ ir „to take French leave“ – išeiti nepabaigus darbo arba išeiti išdidžiai, palikti netvarką, palikti arbatpinigius, apsimesti, kad sergi ir neiti į darbą, pasiduoti. Vieninteliai PUMPURĖLIAI sublizgėjo žiniomis – tai reiškia išeiti neatsisveikinus.
Turas „Europos šalių sostinių pavadinimai“ komandas taip pat gerokai supainiojo, ypač klausimas apie prabangaus restorano „Berlynas“ kuklų savitarnos filialą, kurį mūsų dalyviai tuoj susiejo su Kijevo kotletu ar Kišiniovo užeiga. Ir garsųjį terminą „Vienos balius“ perfrazavome į Vienos valsą, vieną namuose, likau viena ir ... bernai - kiaulės. Užtai bene visi atpažinome Dž. Londoną iš jo romanų. Ir tik vieninteliai EURO PROTAI, pasirodo, turi gerą klausą (o gal ir vaizduotę) ir susiejo San Mariną su kalnų marinistika.
Vaizdų ture prasidėjo keistumai: dauguma atpažino Paulių Širvį bei „Modern Talking“ narį Tomą Andersą, o štai Ievos Simonaitytės – ne. Vietoj Estijos nacionalinio muziejaus bandėme įkurdinti saulės kolektorius, oro uostą ir botanikos sodą. Dauguma žinojo Kauno miesto globėją šv. Mikalojų ir ką saugo ES agentūra „Frontex“. Beje, juokingiausias atsakymas į pastarąjį klausimą priklauso EURO PROTAMS: agentūra saugo Rytų frontą, nes Vakarų fronte nieko nauja! O Maltą jos pirmininkavimo ES Tarybai logotipe atpažino tik EUROBOKŠTAI, EUROPIEČIAI ir @AIBĖ.
Muzikinis turas visus išjudino. Ir lingavom, ir dainavom, ir Pepę Ilgakojinę kai kas bandė apgyvendinti Italijoj ir Serbijoj bei miuziklo „Muzikos garsai“ veiksmą perkelti į Jungtinę Karalystę (bet reikia pripažinti, kad dauguma žinojo teisingus atsakymus). Vieninteliai POLITOLOGŲ KLUBAS atpažino aktorės Rūtos Staliliūnaitės balsą, o kad „Poliarizuoti stiklai“ dainavo apie Stasę – atpažinome visi.
Viso žaidimo metu komandos ŠEP’as ir @AIBĖ ėjo koja kojon, tačiau finale visgi 1 balo persvara nugalėjo praėjusių metų Europrotų titulą tebenešiojanti ir niekam jo atiduoti nenorinti esamų ir buvusių Jėzuitų gimnazistų komanda @AIBĖ. Jai ir atiteko restorano „Bernelių užeiga“ įsteigtas prizas – Puodynė cepelinų. Bet ir ŠEP‘as nenusiminė likęs antroje vietoje ir gavęs Europe Direct prizų maišelį – mat rado kai kurių mūsų suvenyrų labai netikėtą pritaikymą! Beje, pirmą kartą mūsų žaidimas Kaune buvo tarptautinis – ŠEP’o komandoje žaidė mergina iš Kroatijos!
Štai taip smagiai, nepaisant trumpalaikių trikdžių - dingusios elektros ir situacijos “garsas yra – vaizdo – ne”, mes pradėjome 2017-ųjų metų Kauno Europrotų sezoną. Už Puodą cepelinų mūsų nugalėtojams dėkojame restoranui „Bernelių užeiga“. Visiems mūsų žaidėjams linkime gražios Nepriklausomybės atkūrimo dienos šventės ir lauksime Jūsų kitą trečiadienį, kovo 15 d., tuo pačiu laiku, ten pat - Berneliuose. Būtent kitą trečiadienį turėsime savo žaidėjams ne tik daugiau prizų, bet net ir gyvą siurprizą!
Žaidimo nuotraukos čia (už jas ačiū Kristinai Valasevičienei).

Naudingos nuorodos

  •  
     


    2022