2016 KAUNO EUROPROTŲ TITULAS – GIMNAZISTŲ KOMANDAI @AIBĖ

31 kovo, 2016

TREČIAJAME EUROPROTŲ ŽAIDIME VĖL PIRMAVO @AIBĖ IR ŠEP‘AS

ANTROJO EUROPROTŲ ŽAIDIMO KAUNE ĮSPŪDŽIAI

2016-ŲJŲ METŲ EUROPROTŲ STARTAS KAUNE

„EUROPROTAI“ VĖL LAUKIA ŽINGEIDŽIŲ KAUNIEČIŲ!

Kaune papūtė nauji vėjai – 2016 Kauno Europrotų titulas atiteko mūsų naujokams – gimnazistų komandai @AIBĖ. Iš garbės olimpo jie išstūmė tris sezonus ten karaliavusią komandą TPG (kurie, greičiausiai, šias pozicijas užleido tik todėl, kad vykstant globalizacijai iš jos emigravo didžioji komandos dalis ir komandą šiemet atstovavo tik 2 nariai, kurie dar ir praleido antrąjį sezono žaidimą; bet net ir būdami mažiausios sudėties komanda jie visgi sugebėjo žaidimuose užimti pakankamai aukštas pozicijas – už tai jiems pagiriamasis žodis).


Taigi, susipažinkime su naujaisais Europos žinovais - komanda @AIBĖ. Finaliniame Europrotų žaidime ją sudarė Jėzuitų ir KTU gimnazijų atstovai Paulius, Jonas, Vincas ir 2 Martynai bei studentė Karolina. Tai būsimieji inžineriai, ekonomistai, politologai, biochemikai bei kinų kalbos specialistė. Jiems dalyvavimas protų mūšiuose – ne naujiena, juose jie dalyvauja su sėkmę nešančiu pavadinimu @AIBĖ. Tik pas mus – į Europrotus - jie užklydo pirmą kartą (tikimės, ne paskutinį – kad neišsibėgios po užsienius studijuoti, o liks Lietuvoje – mums patiems reikia tokių protingų jaunų žmonių!). Sveikinimai naujiesiems Kauno Europrotams!
Antrosios vietos laimėtojai – ištikimieji mūsų Europrotų kovų dalyviai nuo pat pradžių – komanda ŠEP, bendroje įskaitoje nugalėję trečioje vietoje likusią komandą EUROPIEČIAI tik 0,2 taško skirtumu! Sveikiname ir šias abi komandas!
O ketvirtasis sezono žaidimas buvo pakankamai sunkus, ypač – klausimai apie Kauną, kuomet surinkti 4 taškus buvo garbė (nes visi kiti surinko dar mažiau) ir tai pasiekė tik EUROPIEČIAI bei EKSTRYMAI! Bet apie viską – nuo pradžių.
Pirmajame ture paaiškėjo, kad lietsargių prigijimo Europoje istoriją žinojo tik POLITOLOGŲ KLUBAS, EKSTRYMAI ir PUMPURĖLIAI. Kitiems atrodė, kad keliautojas J. Hanway, nepaisydamas patyčių, ištisus 30 metų Londone vaikštinėjo su: rankine, sage, kaklaraiščiu, skrybėle, lazdele ar net peruku! Niekas nežinojo, ką reiškia Verterio efektas – manė, kad tai meilė be atsako arba iš pirmo žvilgsnio, depresija, brendimas, socialinė fobija, isterija, meilės trikampis ar kova už savo teises. Taip pat kietas riešutėlis pasirodė klausimas apie paslaptingą M. Thatcher fobiją, dauguma manė, kad vandens buteliuką ji nešiojosi todėl, kad: pasipurkštų plaukus, užsigertų vaistus, kaip prevenciją rūkymui, atskiesti rašalui, kad drabužai nesielektrintų ir neliptų prie pėdkelnių, o įdomiausius atsakymus sugalvojo PUMPURĖLIAI ir RATAS KVADRATAS – kad tai buvo švęstas vanduo apsaugai ir kad ji buvo tokia taupi, kad vaidino, jog kvėpinasi. O žinojote, kas dar (be mikčiojimo) sieja L. Kerolį, Jurgį VI, R. Atkinsoną, J. Smoriginą? – tai, kad jie visi lankė baletą ir nešiojo timpas!
Dauguma žinojome, kad lietuvių patiekalas, patiekiamas nepageidaujant ir išspaudžiantis ašaras yra beržinė košė, tačiau siūlėm paragauti dar ir svogūnų salotų arba krienų. Taip pat paaiškėjo, kad neblogai žinome Donelaičio “Metus” bei neseniai atliktą jų vertimą į ispanų kalbą. Daugelis patobulino mėgstamiausią britų epitafiją “Juk sakiau jums, kad sergu” gana logišku šiuo atveju žodžiu “Juk sakiau jums, kad mirsiu”. Linksmiausias (?) klausimas antrąjame ture, kaip ne keista, pasirodė apie Ispanijos miestelio Manganeses de la Polvorosa beširdišką tradiciją mėtyti ožką pro bažnyčios varpinės langą (teisingą atsakymą žinojo tik TPG ir KARAMELINIS DISKRIMINANTAS) – vietoje ožkos mes būtume linkę mėtyti: kiaulę, avį, katę, gaidį, paršelį, pomidorus ir net valdininką!
Kaip jau minėjome, geriausi sunkiausiai įveikiamo turo apie Kauną žinovai pasirodė esantys EUROPIEČIAI bei EKSTRYMAI. Niekas nežinojo, nei kad prancūzų architektas Urbain Cassan suprojektavo Kauno klinikas, nei apie “Fluxus” pradininką Jurgį Mačiūną. VDU profesorių J. Eretą (pasikeitusį pavardę ir tapusį Jakaičiu) pravardžiavo Stumbraičiu, Stumbriu, Ožešku, Tauru, Stumbrausku ir Brėdikiu. Ir Kauno pilies padavimo, pasirodo, mes iki šiol nežinojome,- manėme, kad neatkastuose pilies požemiuose slepiasi ir, būtinybei iškilus, išgelbėtų Kauną ir jo žmones,- kunigaikštis Kęstutis, tauras, vaiduoklis, drakonas, milžinas, kaukas, Tadas Blinda ar bildukas. Iš tiesų, pasak padavimo, ten slepiasi karalienė Bona ir jos kariuomenė, vieninteliai RATAS KVADRATAS pataikė šiek tiek į tą pusę, tik karalienę pervadino Sofija. Smagu, kad bent pusė komandų atpažino Ievą Simonaitytę, pamario rašytoją, kuri net 20 metų gyveno Kaune, bei visos komandos – Kauno ypatybę - funikulierių.
Vaizdų ture visi lengviau atsikvėpėme. Tik romus (čigonus) sumaišėme su masonais, kalviais, barzdočiasi ir viengungiais. Tik POLITOLOGŲ KLUBAS ir KOLEGOS atspėjo, kad per lengva moteris negalėtų valdyti tokios transporto priemonės kaip šluota, kiti manė, kad dėl svorio ji negalėtų valdyti laivo, karietos, dviračio, arklio, plausto ar lifto. Ir premjeras Algirdas Butkevičius jaunystėje pasirodė labai mums panašus į Romą Kalantą, Juozą Erlicką ir Egidijų Sipavičių.
Muzikinių klausimų ture daugiausiai emocijų sukėlė banginių skleidžiami garsai – PUMPURĖLIAI iš karto pareiškė, kad tokius garsus gali skleisti tik uošvienė, kiti visaip bandė išsisukti: rašė, kad tai perkūno oželis, dramblys, beždžionė, elniai, jūros liūtai, o viena komanda į 1 eilutę pabandė surašyti visus žinomus gyvūnus – o gal kuris tiks? Pagarba ŠEP’ui ir RATUI KVADRATUI – kad atpažino Janinos Degutytės eiles. Užtai visi perkūrė “Kardiofono” legendinę dainą “Šliaužk į kopas”: vietoje “nespėjo bičas SUŽAGSĖT” mūsų bičas nespėjo: parūkyt, išsisukt, prasižiot, nė surėkt, atsisukt ir dėt į kojas.
Štai taip įdomiai, intelektualiai ir azartiškai mes praleidome šį ir prieš tai buvusius kovo trečiadienio vakarus. Ačiū visiems, kad buvote kartu su mumis!
O taip pat dėkojame Kristinai Valasevičienei už nuotraukas, Tomui Ratautui - už žaidimų pravedimą ir rūpinimąsi technika, už puikius prizus – puodynes cepelinų - "Bernelių užeigai", finalinio žaidimo partneriams - Švietimo mainų paramos fondui, Europos vartotojų centrui, Kauno apskrities viešajai bibliotekai ir Kauno turizmo informacijos centrui ir konferencijų biurui.
2016 metų Kauno Europrotų finalo nuotraukos yra čia.

Kontaktiniai duomenys

 • http://www.kaunastic.lt/test/images/tel.png+370 677 75536

  http://www.kaunastic.lt/test/images/address.png

  Studentų g.11-134

  53361 Akademija, 

  Kauno raj.

     http://www.kaunastic.lt/test/images/mail.png  Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

    http://www.kaunastic.lt/test/images/fb.png Europe Direct Kaunas

  Nemokamas telefonas (Briuselis)

  0080067891011              

         

Video

 • EUROPOS PILIEČIŲ METŲ HIMNAS

Naudingos nuorodos

 •  
   


  2022