2016-ŲJŲ EUROPROTŲ STARTAS KAUNE

10 kovo, 2016

Vakar į „Bernelių užeigą“ (K. Donelaičio g. 11) išsiaiškinti, kieno žinios apie Europą stipriausios, susirinko 11 komandų. Į mūsų gretas įsiliejo daug šviežio ir labai protingo kraujo – sulaukėme net 6 naujų komandų, kurios ėmė ir susižėrė visus 3 mūsų prizus! Įtariame, kad mūsų 3 sezonų Europrotų nugalėtojai - komanda TPG pirmąją vietą užleido tik todėl, kad vakar šioje komandoje žaidė tik 2,5 žmogaus (tačiau ir su tokiu sąstatu jie sugebėjo užimti garbingą 4 vietą), - bet kiti trečiadienio vakarais parodys, ar jie atsirevanšuos.


O pirmąją vietą pirmąjame žaidime, surinkę 31,5 taško, užėmė jungtinė KTU Europos studijų ir Kauno kolegijos studentų komanda EUROBOKŠTAI, iki šiol dalyvavę Marijampolės Europrotuose. Tai gryniausias įrodymas, kad gyvename globalizacijos pasaulyje: EUROBOKŠTŲ nariai žaisti į Marijampolę važinėdavo netgi iš Gražiškių miestelio Vilkaviškio rajone, dabar, tapę kauniečiais, iš garbės olimpo išstūmė TPG, kurių 2 nariai emigravo: kas į Prancūziją, kas į Vilnių. Štai koks tas pasaulis!
Antrąją vietą pasidalino taip pat mūsų naujokai- gimnazistai RATAS KVADRATAS su ne naujokais studentais, ištikimaisais EUROPIEČIAIS. Tik prizų maišelis pagal taisykles atiteko pirmąjai komandai, kuri geriau pasirodė paskutiniame - Muzikinių klausimų ture.
Į mūsų partnerių – Europos Parlamento Informacijos biuro klausimus geriausiai atsakė ir specialųjį prizą gavo solidžių vyrukų komanda PUMPURĖLIAI.
Sveikiname visus nugalėtojus, o dabar – apie tai, kaip mums sekėsi žaisti.
Atsakymo į suktą klausimą apie Kroatijos valiutą, pasirodo, nežinojo niekas. Vien tik KAKTOMUŠIAI gavo pusę taško už tai, kad žinojo to žvėrelio herbe pavadinimą. O apie įvairiose šalyse gerbiamą ir mylimą juodą katę žinojo tik PUMPURĖLIAI ir TPG, visiems kitiems atrodė, kad tai – balta žebenkštis, avis, balandis ar rudas švilpikas. Dauguma žinojome, kad esant tokiai galimybei, norėtume per TV pamatyti Žalgirio mūšį, tačiau buvo ir kitų pageidavimų: pamatyti Lietuvos krepšinio rinktinės pergalę, Sausio 13-ąją ar stojimą į ES. Ir kodėl Kaune gimęs lamos jauniklis gavo Debesėlio vardą – irgi dauguma žinojome, nors buvo manančiųjų, kad jis - albinosas arba gimė su garbanotu viršugalviu. Apie istorinę Agluonos miestelio Latvijoje ir Lietuvos sąsają - į tą pusę su atsakymu pataikė tik KARAMELINIS DISKRIMINANTAS. O vietoje Oginskio polonezo sulaukėme Vienos, rudens ar vidurnakčio valso, paskutinio ar Kosciuškos polonezo, ir netgi – kepurinės! Teisingą atsakymą žinojo tik EUROPIEČIAI, PUMPURĖLIAI ir @AIBĖ. O idiomą “Go dutch” irgi išvertėme įvairiai: važiuoti dviračiu, į sveikatą, eiti į smuklę, mąstyk žaliai, pirmyn, Duče, eik velniop, pirmyn, olandai ir kt. Vieninteliai @AIBĖ žinojo, kad tai yra “mokėti po lygiai”, matyt, tokį būdą jie ir propaguoja
Lenkų europinį kultūros paveldą neblogai išmanė EUROBOKŠTAI, RATAS KVADRATAS ir EUROPIEČIAI, kitiems atrodė, kad lenkai Europos paveldo ženklą turi už Vavelio pilį, Žalgirio mūšio vietą, Krokuvos senamiestį, A. Mickevičiaus kūrybą, verbas ar kugelį. Kad būtent Prancūzijoje privaloma automobilyje turėti alkotesterį – žinojo tik ŠEP’as, PUMPURĖLIAI ir EUROBOKŠTAI. Matyt, keliavo, neturėjo, gavo baudą, dabar žino. O kiek mes turim patarimų italams, kąip jiems atsidėkoti gydytojams (jei nederlingi apelsinų metai): nešti alyvuogių aliejų, picas, kavos pupeles, bet labiausiai patariame bučiuotis arba pakviesti juos pietų! Prastai, pasirodo, žinome advento turgų paskirtį,- vietoj Šeškaturgio pirmąjį advento turgų bandėm pervadinti: Blusturgiu, Šventaturgiu, Šiltaturgiu, Maistaturgiu, Šluotaturgiu, Gyvaturgiu. O į šiurpiausių vietų pasaulyje be Kryžių kalno mes linkę įtraukti ne tik 9 fortą, Raganų kalną, Velnių muziejų, bet ir Kauno vaiduoklį prie “Akropolio”!
Trečiajame, Europos Parlamento ture, kaip minėjome, geriausiai sekėsi solidiems PUMPURĖLIAMS. Tik puse taško jiems pralaimėjo TPG, EUROBOKŠTAI ir EUROPIEČIAI. Čia daugiausiai diskusijų kilo dėl tų 160 300 Lietuvos piliečių, kurie galėtų tapti EP nariais, o negalėtų - LR Seimo nariais. Juokingiausias atsakymas, kad tai - lenkai (taip jiems ir reikia, už tai, kad į Europos kultūros paveldą įsitraukė Liublino uniją). O jei kartais Mickey Mouse baras Europos Parlamente norėtų pakeisti pavadinimą, tai galėtų pakeisti į Kliunkį, Nykštuką ar Miegančią gražuolę.
Vaizdų ture paaiškėjo, kad dauguma žino, kaip atrodo Grace Kelly ar Aušvico koncentracijos stovykla ir kad visi keliai veda į Romą (kai kuriuos veda į Kauną – tai dar geriau!). O štai prezidentienę Sofiją Smetonienę pažino tik 3 komandos: EUROBOKŠTAI, RATAS KVADRATAS ir POLITOLOGŲ KLUBAS (beveik, nes paskui, deja, nubraukė). Kitiems ji atrodė panaši į: Salomėją Nerį, Mariją Kiuri, Šatrijos Raganą, Margaret Thatcher ir net į Coco Chanel. Viduramžių papuošalą pomanderį pravardžiavome smilkalyne, amuletu, blusų gaudykle. Tik vieninteliai POLITOLOGŲ KLUBAS pažino Elektric Light Orchestra. Įdomiausiu klausimu mūsų komanda nugalėtoja išrinko klausimą apie Rumunijoje esančias „Linksmąsias“ kapines - čia žiniomis sublizgėjo ŠEP‘as ir EUROPIEČIAI, nes visi kiti galvojo, kad tai: sovietmečio paveldo muziejus, kirpykla, pieninė, sūrinė (?) ar bažnyčia.
Muzikiniame ture visi dainavome kartu su Nijole Ščiukaite ir žinojome, kad beržų linkėjimai yra žali, žali. Ir kur santechnikas gyvena - taip pat visi žinojome. Tik kur iškeldinti iš Paryžiaus Operos fantomą, išsiskyrė nuomonės: gal į Berlyną, Barseloną, Vieną ar Romą?
Štai taip mes pradėjome 2016-ųjų metų Kauno Europrotų sezoną. Už trečio turo klausimus ir prizus dėkojame Europos Parlamento Informacijos biurui Lietuvoje, už Puodą cepelinų mūsų nugalėtojų komandai – restoranui „Bernelių užeiga“.
O visiems mūsų žaidėjams linkime gražios Nepriklausomybės atkūrimo dienos šventės ir lauksime Jūsų kitą trečiadienį, kovo 16 d., tuo pačiu laiku, ten pat - Berneliuose.
Pirmojo žaidimo nuotraukos čia (už jas dėkojame Kristinai Valasevičienei).

Naudingos nuorodos

  •