PROTŲ MŪŠIS “PAŽINK EUROPĄ” VDU “ATŽALYNO” PROGIMNAZIJOJE

17 lapkričio, 2015

Vakar, lapkričio 16 d. VDU “Atžalyno” progimnazijoje Tarptautinės tolerancijos dienos proga buvo surengtas protų mūšis "Pažink Europą", kurį organizavo Kauno Europe Direct informacijos centras. Dėl daugiausiai apie Europos šalis išmanančių vardo savo amžiaus grupėse rungėsi 14 komandų. Kiekviena komanda pristatė ir mozaikos technika sukurtą savo komandos pavadinimo plakatą.

 

Turime pagirti progimnazijos moksleivius – jų žinios apie Europos Sąjungos šalis tikrai neblogos! Gal kiek sunkiau sekėsi atpažinti prieš eurą seniausią valiutą – drachmą turėjusią Graikiją bei pagal stereotipus lėčiausius, bet stiprius ir patikimus žmones bei daugiausiai miškų turinčią Suomiją (kai kurioms komandoms atrodė, kad tai Norvegija, Belgija, Liuksemburgas arba net Lietuva). Kai kuriems atrodė, kad Leonardo da Vinci, nutapęs vieną žymiausių freskų “Paskutinė vakarienė” yra rumunas arba ispanas. Tačiau beveik visi žinojo, kokios šalies himnas yra Marselietė, kokią šalį jau beveik 64 metus valdo žymi karalienė, kokios šalies geografiniai kontūrai pavaizduoti jos pačios vėliavoje ir kokios šalies kalba yra vienintelė gimininga lietuvių kalbai.

Vaizdų ture komandos žinios labiau išsiskyrė – mat čia pranašumą įgijo tie, kurie daugiau skaito ir atpažįsta įvairių Europos šalių filmų personažus ar literatūrinius herojus. Absoliuti komandų dauguma žinojo, kad Karlsonas ant stogo pirmiausiai apsigyveno Švedijoje, tačiau, deja, nelabai šiai šaliai priskyrė kitą garsią tos šalies mergaitę – Pepę Ilgakojinę (irgi tos pačios autorės personažas). Dauguma žinojo, iš kurios šalies kilęs Mažasis princas, Čipolinas, Haris Poteris ir Eglė, žalčių karalienė. Komandas kiek suklaidino garsios tragedijos “Romeo ir Džiuljeta” autoriaus Šekspyro tautybė. Kai kurie pasidavė pirmajam impulsui ir parašė, kad tai – Italija (sumaišę autoriaus tautybę su dramos veiksmo vieta). Mažokai, pasirodo, pažįstame savo kaimynų – lenkų animaciją bei suomių vaikų literatūrą. Kultinius Lioleką ir Boleką kai kurios komandos priskyrė Rusijos ar Baltarusijos herojams, o Trolius mumius dauguma apgyvendino Vokietijoje ar Danijoje, o ne Suomijoje.

Papildomus balus komandoms galėjo “uždirbti” ir jų sirgaliai – kurie iš jų greičiau sudėlios išbarstytą Europos dėlionę? Čia moksleivių sparta gerokai skyrėsi: kas vieniems pavyko per 2 minutes, tai kitiems užtruko daugiau nei 7 minutes. Bet, manome, visi dėlionę surinkę moksleiviai puikiai pasikartojo geografijos žinias. 

Sveikiname komandas-laimėtojas: “Lygiateisiai europiečiai”, teisingai atsakiusią į visus protų mūšio klausimus bei nuo jų tik 0,5 balo atsilikusią komandą „Tolerantiškieji europiečiai“ (tie Troliai mumiai čia jiems pakišo koją!), ir jaunesniųjų moksleivių grupėje laimėjusią komandą „Vytis“!

 

Renginio nuotraukos yra čia.

Kontaktiniai duomenys

 • http://www.kaunastic.lt/test/images/tel.png+370 677 75536

  http://www.kaunastic.lt/test/images/address.png

  Studentų g.11-134

  53361 Akademija, 

  Kauno raj.

     http://www.kaunastic.lt/test/images/mail.png  Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

    http://www.kaunastic.lt/test/images/fb.png Europe Direct Kaunas

  Nemokamas telefonas (Briuselis)

  0080067891011              

         

Video

 • EUROPOS PILIEČIŲ METŲ HIMNAS

Naudingos nuorodos

 •  
   


  2022