KAUNE EUROPROTAI JAU TREČIĄ KARTĄ BAIGIASI KOMANDOS TPG PERGALE

23 balandžio, 2015

EUROPROTŲ FINALAS KAUNE

PIRMASIS EUROPROTŲ ŽAIDIMAS KAUNE

ANTRASIS EUROPROTŲ ŽAIDIMAS KAUNE

TREČIASIS EUROPROTŲ ŽAIDIMAS KAUNE

EUROPROTŲ FINALAS KAUNEVakar, balandžio 22 d., Kauno Europrotų finale „Bernelių užeigoje” paaiškėjo 2015 metų protingiausieji – komanda TPG, Europrotų titulą iškovojusi jau trečią sezoną iš eilės! Jie laimėjo ir specialųjį mūsų prizą – solidžius termopuodelius su Kauno Europrotų logotipu. Antroji vieta ir stalo žaidimas EurOpa atiteko komandai „Europiečiai“. Trečiąją ir ketvirtąją vietą pasidalino mūsų ištikimosios, nuo pat Europrotų organizavimo pradžios 2012 m. su mumis koja kojon einančios komandos „Eina sau!“ ir ŠEP‘as. Joms atiteko Europos Vartotojų centro ypač naudingų suvenyrų pilnas maišelis bei skanusis Bernelių užeigos prizas – puodynė cepelinų! Sveikiname visus finalininkus!

 

O Europrotų finalo žaidimas buvo linksmas! Pasirodo, puikiai išmanome lenkiškos realistinės literatūros ir gimtojo miesto infrastruktūros sąsajas: atpažinome Elizą Ožeškienę, galife atsiradimo istoriją ir žinome, kiek dainininkų Eurovizijoje dainavo lietuviškai. O štai, kad daugiausiai viduramžiais iš visų gyvūnų nusikalsdavo kiaulės, nes jos vaikščiodavo laisvos ir pridarydavo eibių, žinojo tik „Bubidujis“, visi kiti bandė inkvizitiškai nuteisti kates už jų raganavimą ir vagiliavimą bei arklius - už tai, kad jie numesdavo raitelius. Ne visai sėkmingai bandėme taisyti K. Donelaičio kūrybą, gal tik „Tenisas“ ir TPG „į tą pusę“ nueiliavo, bet ir tai – tolokai nuo dešimtuko. O tas žodelis, kurio niekas neįrašė, buvo – „Sveiks ir tu, žmogau! Sulaukęs vasarą mielą; sveiks, kvietkelėmis pasidžiaugęs, sveiks PRISIUOSTĘS“. Taip taip, čia K. Donelaičio originalas! 

Europos Sąjungos ture visus žiniomis nustelbė „Europiečiai“ – visiškai pateisinę savo komandos pavadinimą. Lengviausias klausimas visoms komandoms pasirodė apie buvusių pasaulio lyderių dalyvavimą Berlyno sienos griūties minėjime, o sunkiausias - apie geografinį kriterijų, norint tapti ES nare. Bet dabar jau visi žinosite, kad kažkada į tuometines Europos Bendrijas taip norėjo patekti Marokas. Daugiau mažiau komandos nusimanė ir apie ES literatūros premijos laureatus, ir apie ES teisyną. Ir, džiugu, kad žinote savo, kaip vartotojo, teises: maždaug pusė dalyvių žinojo, kad Italijoje yra baudžiama už klastočių įsigijimą. Tik kai kurie manė, kad baudžiama dar ir už tradicinių gėrimų gaminimą namuose, piratinių failų siuntimą, šiukšlinimą ar kitų autorių dainų atlikimą vestuvėse.  Greičiausiai baudžiama ir už tai: jūs sakote – jūs žinote. Oi, kokia ta Italija....

Aplinkosaugos turas irgi pasirodė nelengvas riešutėlis: tik TPG, „Eina sau!“ ir ŠEP‘as surinko daugiau nei pusę galimų taškų. Lukštenome ir Raudonosios knygos kategorijas, ir gilinomės į labiausiai aplinką teršiančias atliekas. Tik TPG žinojo, kad vos po kelių valandų naudojimo į sąvartyną keliauja ir ten gyvenimą dar 500 metų tęsia sauskelnės, kiti dalyviai manė, kad tai: kramtomoji guma, prezervatyvai, aliuminės skardinės ir kt. Bet už tai dauguma lengvai išmąstėme panaudotų padangų ir apsaugos nuo triukšmo sąsają bei susiejome dvi audines: gyvūną ir automobilį. Ir vykdami apžiūrėti istorinės Krokuvos dabar žinosime, kad reikia pasiimti respiratorių!

Vaizdų ture neblogai sekėsi visiems: pažįstame mes ir Lietuvos dvarus, ir artimiausią užsienį, ir Briuselį, ir Afganistaną, mylim „Pink Floyd“ ir „The Beatles“. Įdomiausių atsakymų susilaukėme į klausimą, ką simbolizuoja krokodilai Briuselio fontanuose, taigi: klimato atšilimą, ES stiprybę ir upes! Teisingą atsakymą – Belgijos kolonijinę praeitį – žinojo tik ŠEP‘as, „Politologų klubas“ ir „Europiečiai“.

Muzikiniuose klausimuose vaizduotė liejosi laisvai! Vietoje kultinio latvių filmo „Ilga kelionė per kopas“ net 3 komandos girdėjo „Pianistą“, o atspėdami melodiją iš „Keturių tankistų ir šuns“ kažkaip pametėme vieną tankistą :) arba vietoj to filmo išgirdome „Liolekas ir Bolekas užkariauja pasaulį“. Beveik visi atpažinome kroatiškai kalbančią mūsų prezidentę ir prancūzų ikoną Editą Piaf. Paaiškėjo, kad vieninteliai atsidavę ŽAS‘ų  gerbėjai yra TPG, nes tik jie žinojo, kaip pabaigti dainą: „Vėl skambina mums Pripsas, ir kviečia į Milaną, bet tuo metu Strasbūre "GERIAM KAVĄ SU GITANA".  Visi kiti bandė gerti šokoladą, vyną, šampaną ar juodą kavą su nežinia kuo, o „Politologų klubas“ kuo gražiausiai sueiliavo, kad „Gedas vėl kabina paną“ :)

Štai taip linksmai mes pabaigėme 2015 metų Europrotų žaidimus, kuriuose nuoširdžiai ir azartiškai pasigilinome į Europos kultūrą, literatūrą, istoriją, geografiją, aplinkos apsaugą ir kitas svarbias temas. Ačiū Jums visiems, kad žaidėte ir buvote kartu su mumis šiame projekte, kad dalinotės savo įžvalgomis, pastebėjimais, gera nuotaika ir sąmojingais atsakymais! Mes tikrai Jūsų pasiilgsime, o jeigu Jūs pasiilgsite mūsų – mes visuomet šalia: Laisvės al.36.

Taip pat už partnerystę šiame projekte dėkojame restoranui “Bernelių užeiga“, Europos vartotojų centrui, VDU Letonikos centrui, Kauno teritorinei ligonių kasai, LR užsienio reikalų ministerijai, EURES tinklui, už žaidimų vedimą ir pagalbą sudarant muzikinius klausimus - Tomui Ratautui, už nuotraukas - Kristinai Valasevičienei.

Europrotų finalo nuotrauos yra čia.

 

 

 

 

 

 

Kontaktiniai duomenys

 • http://www.kaunastic.lt/test/images/tel.png+370 677 75536

  http://www.kaunastic.lt/test/images/address.png

  Studentų g.11-134

  53361 Akademija, 

  Kauno raj.

     http://www.kaunastic.lt/test/images/mail.png  Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

    http://www.kaunastic.lt/test/images/fb.png Europe Direct Kaunas

  Nemokamas telefonas (Briuselis)

  0080067891011              

         

Video

 • EUROPOS PILIEČIŲ METŲ HIMNAS

Naudingos nuorodos

 •  
   


  2022