KAIP MES PRADĖJOME 2015 M. EUROPROTUS KAUNE

02 balandžio, 2015

Vakar, bandžio 1-ąją – Melagių dieną, Kaune, Klaipėdoje ir Marijampolėje startavo  2015 m. Europrotų žaidimas. Kaune, „Bernelių užeigoje“ pirmajame žaidime pasivaržyti žiniomis apie Europą susirinko 11 komandų. Džiaugiamės matydami komandas, kurioms žaisti Europrotuose jau tapo tradicija, o taip pat smagu, kad apie Europrotus sužino ir į juos įsitraukia vis nauji žmonės!

 

“Įvairių klausimų” ture įdomiausių atsakymų susilaukėme į klausimą apie patarimus šiaurės elnių augintojams – ką daryti, kad išvengti su šiais gyvūnais susijusių avarijų, - ogi elnių ragus dažyti fosforiniais  ar šviesą atspindinčiais dažais, nebarstyti druskos ant kelių, ant gyvūnų kaklų kabinti žibintus, uždengti jų akis šoniais dangalais, papuošti ragus. Nors teisingas atsakymas – pritvirtinti prie gyvūnų atšvaitus, - bet ir mūsiškių dalyvių sugalvoti patarimai verti dėmesio! Nors kai kurie atpažino vienai nakčiai ypač suaktyvėjantį personažą, kuriam būdingas baltos ir raudomos spalvos derinys (Kalėdų senelis), tačiau buvo teigiančių, kad tai – mėnulis ar mėnulio užtemimas, meteoritas, palydovas „Europa“, Jupiteris, švyturys. Būtent klausimas apie Kalėdų senelį buvo išrinktas kaip pats įdomiausias. Sulaukėme daug į lotynų kalbą verčiamo kaip „skystis“, bet reiškiančio žmogaus sugebėjimą, žodžio (teisingas atsakymas – humoras) interpretacijų: suktumas, likvidumas, lankstumas, intuicija, flegmatiškumas, sugebėjimas daugintis ir plaukti! Ir beveik visi žinojome, kad ES savanoriška iniciatyva, siekianti didesnio skiadrumo, pavadinta jonvabalių vardu, nors viena komanda ir manė, kad tai – kiškiai. O Andriui Mamontovui, norėjusiam tapti Rokenrolo komisaru, siūlėme taip pat tapti ir Muzikos skonio, Pramogų, Meno, kalbos, Autorinių teisių, Vertėjų, Kultūros ir Gatvės muzikos komisaru.

Europos Parlamento turo klausimus sugalvojo bei specialius prizus įsteigė Europos Parlamento biuras Lietuvoje. Geriausias žinias šioje srityje pademostravo „Europiečiai“ - jie tuos prizus ir laimėjo. Tik trys komandos žinojo, kad filmas „Ida“– LUX ir Oskaro laureatas, nes buvo išvardinti ir „Pianistas“ ir „Trečiojo Reicho žlugimas“, ir „Prieš paskrendant į Žemę“ ... Užtai visi gerai žinojo, kad plenariniai posėdžiai vyksta 24 kalbomis ir kad Parlamento galios po Lisabonos sutarties padidėjo, o ne sumažėjo. Taip pat Europos Parlamentui dar  siūlytume išplėsti priimamų dokumentų diapazoną: obligacijomis, notomis, sankcijomis, patarimais ir kvotomis. Dauguma žinojo, kad šioje insitucijoje Lietuvos europarlamentarės sudaro mažiausią dalį, tačiau labai sunkiai sekėsi jas per visas kadencijas susiskaičiuoti: tik vieninteliai „Tenisas“ žinojo, kad jų buvo 8.  

„Kulinarijos“ turas parodė, kad uogas, vaisius, daržoves ir valgomas gėles visi daugiau mažiau pažįsta. Visi 100 proc. žinojo Bolonijos padažą – matyt, dažnai jį gamina. Taip pat dauguma žinojo, kad darbingumą didina ir „zombius apdainuoja“ spanguolės, tačiau buvo maniusių, kad tai: šilauogės, agrastai, kavos pupelės ir uogos (įdomu, kaip atrodo kavos uogos, gal kas matėt?).  Kai kurios komandos „išsipūtusiais vaisiais“ ir „auksiniais obuoliais“ pakrikštijo ne pomidorus (teisingas atsakymas), o svogūnus, moliūgus, tobinambus, avokadus ir runkelius, o dėl specifinio ir juos alinančio paukščių penėjimo būdo siūlė uždrausti ne ančių kepenėlių pašteto gamybą (teisingas atsakymas), o kombikormą, kiaušinius ir batoną.

Kauno miesto garbės pilietį ir kardiochirurgijos patriarchą akad. Jurgį Brėdikį atpažino tik „Tenisas“ ir „Eina sau!”, kiti vietoje jo matė: Juozą Imbrasą, monsinjorą A. Svarinską, Modestą Paulauską, Tomą Venclovą, Juozą Lenkauską ar net Nyką Niliūną. Tik “Europiečiai” ir “Politologų klubas” žinojo A. Sacharovo premijos laureatus. Tačiau puikios mūsų žinios apie valstybes – ES kandidates : iš nuotraukos visi atpažino Stambulą. Kiek sunkiau ėjosi su pirmosios Piliečių iniciatyvos logotipu: nors iš tiesų ja siekiama saugoti vandenį, tačiau kai kurie mūsų dalyviai vietoje vandens įžiūrėjo kraujo lašą ir ES piliečių iniciatyvą pavadino “Is this murder” arba “Man needs blood”(tiesiog kriminalas!),  buvo įžiūrėjusių ir kitokio pobūdžio lašus ir užrašiusiųjų  “Nes niekada man meilės nebus per daug”. Iš tiesų, meilės per daug ir nebūna.  O  “TPG” ne tik paragino saugoti vandenį, bet ir pasiūlė išeitį, kaip tą padaryti: “Safe water- drink beer”. 

O Europos Parlamento logotipe vietoje trijų elementų: vėliavos, pavadinimo ir posėdžių salės, buvo įžiūrėjusiųjų tiltus, horizontą, žemę, vandenį, orą, ratą, knygą, kelią ir kompasą. Taigi, kuriant naująjį EP logotipą siūlome atsižvelgti į ES piliečių nuomonę!

Didžiuojamės, kad mūsų žaidėjai puikiai pažįsta Kauną – nesuklaidino benzino kolonėlė, stovėjusi Rotušės aikštėje prieš 50 metų – beveik visi atpažino Maironio lietuvių literatūros muziejų. 

O štai vietoje grupės “Smokie”nuotraukos buvo pamačiusių Radiofoną, Roling Stones ir netgi ABBA su Hiperbole. O kurie nežinojo, užrašė: “70-ųjų grupė” ir … labai nesuklydo :)

Muzikinis turas pasirodė bene lengviausias: beveik visi atpažino angliškai kalbančias Angelą Merkel (tik 2 komandos vietoj jos girdėjo Loretą Graužinienę ir Margaret Tečer),  mūsų eurokomisarą Vytenį  Andriukaitį ir buvusią ministę Ireną Degutienę.  Grupė „Skylė“ kai kam pasirodė panašiai grojantys kaip „Airija“, „Thundertale“ ar net „Bremeno muzikantai“!  Paaiškėjo, kad niekas nematė filmo „One day in Europe“ – nes niekas taip jo ir neatspėjo. Vietoje Česlovo Gabalio mūsų žaidėjai girdėjo Makejevą, ŽAS, Patrulius, Meškėlą, tik „Politologų klubas“, matyt, jau pasiruošę tarnauti Tėvynei, nes vieninteliai atpažino Lietuvos kariuomenės himną „Tavo garbė“.

Pirmąją pergalę šio vakaro žaidime surinkusi 29,7 taškus iškovojo beveik visuose ankstesniuose Europrotų žaidimuose žaidusi komanda „Eina sau!“ (netrumpas kelias iki pergalės, bet kas stengiasi – tas laimi ir tam priklauso šampanas..., na vietoje šampano jie pasirinko cepelinus, irgi neblogai!), vos keliomis dešimtosiomis taško dalimis aplenkusi „Tenisą“ ir praeitų sezonų nugalėtojus „TPG“. Sveikiname!

Žaidimą Kaune organizuoja Kauno Europe Direct informacijos centras. Partneriai – LR Užsienio reikalų ministerija, Europos vartotojų centras, Europos Parlamento biuras Lietuvoje, Kauno teritorinė ligonių kasa, VDU Letonikos centras  - ne tik sudarė atskirus teminius savo srities klausimus, bet ir įsteigė prizus geriausiai konkrečius turus įveikusiems žaidėjams. 

Galbūt juos Jūs ir laimėsite? Susitinkame kitą trečiadienį, balandžio 8 d., ten pat, restorano “Bernelių užeiga” (K. Donelaičio g. 11) II aukšte.

Linksmos ir gražios šv. Velykų šventės! Pirmojo žaidimo nuotraukos (už jas – ačiū Kristinai Valasevičienei) yra čia.

 

Kontaktiniai duomenys

 • http://www.kaunastic.lt/test/images/tel.png+370 677 75536

  http://www.kaunastic.lt/test/images/address.png

  Studentų g.11-134

  53361 Akademija, 

  Kauno raj.

     http://www.kaunastic.lt/test/images/mail.png  Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

    http://www.kaunastic.lt/test/images/fb.png Europe Direct Kaunas

  Nemokamas telefonas (Briuselis)

  0080067891011              

         

Video

 • EUROPOS PILIEČIŲ METŲ HIMNAS

Naudingos nuorodos

 •  
   


  2022