KAUNIEČIUS VĖL KVIEČIAME IŠBANDYTI JĖGAS „EUROPROTUOSE“

13 kovo, 2015

Ar yra dar negirdėjusių apie “Europrotus”?

Tiems, kurie dar apie tai nežino: „Europrotai“ – tai įdomus ir linksmas būdas praleisti laisvalaikį smalsiems ir naujo sužinoti norintiems žmonėms. Tai komandinis žaidimas, paremtas protų kovų tipo viktorina, kuri vakarais į įvairias erdves pritraukia šimtus žinių ištroškusių ir jas pademonstruoti norinčių smalsuolių. Tai ne egzaminas – tai žaidimas! Norint dalyvauti „Europrotuose“ nereikia graužti knygų, skaityti dokumentų ar mokytis atmintinai – tereikia pasitelkti bendras žinias ir loginį mąstymą. „Europrotai“ leidžia jums patiems įvertinti, ką žinote apie Europos kultūrą, meną, maistą, istoriją, geografiją, europiečių teises ir sveikatą, muziką, įžymius žmones ir t. t. 

2012 m. ir 2014 m. „Europrotų“ žaidimai vyko nacionaliniu ir tarptautiniu mastu, o  2015 m. savo miestuose žaidimus organizuoja Kauno, Klaipėdos ir Marijampolės Europe Direct informacijos centrai. 2015 metais vyks 4 „Europrotų“ žaidimo turnyrai, kurie numatyti balandžio 1, 8, 15 ir 22 dienomis. Kaune „Europrotai“ vyks restorane „Bernelių užeiga“, K. Donelaičio g. 11. Pradžia – 19 val.

Turnyre žaidžia komandos, kurias gali sudaryti nuo 4 iki 6 žaidėjų. Vienas žaidimo turnyras sudarytas iš penkių teminių turų po 10 klausimų. Žaidimo vedėjas paskelbia turo temą ir garsiai perskaito dešimt klausimų, kuriuos kiekviena komanda aptaria, sugalvoja tiksliausią ir logiškiausią atsakymą ir užrašo jį ant atsakymų lapelio. Turo pabaigoje komanda lapelį atneša žaidimo vedėjui, kuris per trumpą pertraukėlę apibendrinęs atsakymus paskelbia rezultatus. Tai vyksta penkis kartus, kol paaiškėja turnyro nugalėtojai. Turnyro nugalėtojais tampa komanda, surinkusi daugiausiai taškų per visus penkis turus.

Kiekvienas iš penkių per turnyrą vykstančių turų yra skirtingas: pirmasis – bendrųjų klausimų turas, antras ir trečias turai atspindės tam tikrą visus dešimt klausimų vienijančią temą, ketvirtasis turas sudarytas iš vaizdų, nuotraukų, vėliavų, logotipų ir kitų vaizdinių, o penktojo turo metu skambės muzikinės mįslės – dainos, kūriniai, kalbos ir t.t.

Viena komanda gali dalyvauti viename, keliuose arba visuose 4 „Europrotų“ turnyruose. Žaidimo vedėjas veda bendrą komandų įskaitą. Daugiausiai taškų per visus „Europrotų“ turnyrus surinkusi komanda tampa 2015 metų nugalėtoja.

Žaidimo metu komandos gali naudotis tik savo narių žiniomis ir išmintimi. Įvairios ryšio priemonės, internetas, kompiuteriai, literatūra ir kitos galimo sukčiavimo priemonės negali būti naudojamos.

Komandos kviečiamos registruotis el. paštu: kaunas@eudirect.lt,  tel. 8 37 324436, +370 67775536.  Dalyvavimas „Europrotuose“ yra nemokamas. Laukiame tiek senųjų komandų, su kuriomis susipažinome per visus keturis praėjusius „Europrotų“ sezonus, tiek prisijungiant naujų!

Žaidimus Kaune organizuoja Kauno  Europe Direct informacijos centras. Partneriai – LR Užsienio reikalų ministerija, Europos vartotojų centras, Europos Parlamento biuras Lietuvoje, Kauno teritorinė ligonių kasa  - ne tik sudarė atskirus teminius savo srities klausimus „Europrotams“ (po 1 turą), bet ir įsteigė prizus geriausiai konkrečius turus įveikusiems žaidėjams.

Daugiau informacijos – www.kaunas.eudirect.lt.

Žaidimo  taisyklės

 1. Turnyre gali žaisti tik žaidimo vedėjo užregistruotos komandos. Registruojantis reikia nurodyti komandos pavadinimą ir komandos narių skaičių, kapitono kontaktinius duomenis.
 2. Komandą sudaro nuo 4 iki 6 žmonių. Jei komandoje daugiau nei 6 nariai, už kiekvieną papildomą narį iš komandos bendros taškų sąskaitos minusuojama po 1 tašką.
 3. Už teisingą atsakymą į vieną klausimą komanda gauna 1 tašką. Už pusę teisingo atsakymo komanda gauna 0,5 taško. Už neteisingą atsakymą komanda taškų negauna. Didesnis taškų skaidymas nėra rekomenduojamas, nebent tai objektyviai leidžia padaryti klausimas ir jo atsakymas.
 4. Turnyrą laimi ta komanda, kuri surenka daugiausiai taškų. Jei dvi ar daugiau komandų surenka vienodai taškų, aukštesnę vietą užima paskutiniame ture geriau pasirodžiusi komanda. Jei komandos paskutiniame etape surinko vienodai taškų, tuomet aukštesnę vietą užima komanda, surinkusi daugiau taškų priešpaskutiniame turnyre ir taip toliau. Jei visų turų metų komandos surinko identišką kiekį taškų, metami burtai.
 5. Žaidimo vedėjas veda bendrą 4 „Europrotų“  žaidimų įskaitą. Komanda, kuri surenka daugiausiai taškų per visus 4 žaidimus, tampa 2015 m. „Europrotų“ Kaune nugalėtoja.
 6. Komanda tuo pačiu pavadinimu gali žaisti kitame „Europrotų“ turnyre, jei jos sudėtyje yra bent du žaidėjai, dalyvavę tos komandos sudėtyje praeitame turnyre.
 7. Žaidimo metu draudžiama atsakymams surasti naudotis telefonais ir kitomis ryšio priemonėmis, kompiuteriais, literatūra, papildomais užrašais, nusižiūrėti nuo kitų komandų. Šią taisyklę pažeidusi komanda žaidimo vedėjo sprendimu gali būti diskvalifikuota iš turnyro.
 8. Žaidimo vedėjas visada teisus.
 9. Jei žaidimo vedėjas neteisus, žiūrėkite taisyklę nr. 9.

Naudingos nuorodos

 •  
   


  2022