KOMANDA TPG – ABSOLIUTŪS 2014 METŲ KAUNO EUROPROTAI

27 lapkričio, 2014

Štai ir pasibaigė Europrotų 2014 m. rudens sezonas. Protingiausiųjų kauniečių titulą išlaikė pavasario sezono nugalėtoja komanda TPG, nors buvo ir rimtų konkurentų: Aukšta įtampa (vėliau tapusi ITIN Aukšta įtampa), Puokštė ir Rubikonai taikėsi  į nugalėtojus. Spaudžiam dešinę rimtiems vyrukams iš TPG ir linkime garbingai nešioti Europrotų logotipu papuoštus skėčius ir prisiminti Europą ne tik kol gersite kvapnią Europrotų arbatą su sausainiais :)

Antrąją vietą ir stalo žaidimą „EurOpa“ bei leidyklos „Briedis“ istorines knygas dalijosi Mišrūnai ir Dar ne vėlu. Vienaragiams atidavėm skolą – Europos Parlamento informacijos biuro įsteigtą prizą už jų žinias apie EP, ŠEP apdovanojome už ištikimybę – juk ši komanda su mumis buvo jau keturis sezonus iš eilės (tiesą pasakius, ištikimybės prizo nusipelnė ir komanda Eina sau – bet ji vakar žaidime nepasirodė, tai ir prizo negavo), na o Europiečiai gavo simbolinius priziukus už tai, kad jie ... europiečiai, ir nieko čia nepridursi.

O viską susumavus – mes visi praturtėjome šiame projekte. Pirmiausia – žiniomis (sužinojom net numerius ant sėdynių, kuriose sėdi mūsų europarlamentarai, anot TPG). Tolerancija ir mokėjimu pripažinti savo klaidas. Supratimu, kad reikia laikytis taisyklių. Draugiškumu, nes, kaip sakė mūsų žaidimo vedėjas Jonas, neišduodame draugų ir neatsikratome viršsvorio, jei mūsų per daug. Didelėmis dozėmis nuoširdaus džiaugsmo, žinant teisingą atsakymą. Ne mažesnėmis dozėmis juoko už neteisingus, bet užtat šmaikščius atsakymus. Geranoriškumu ekstremaliose situacijose. Daug kuo, ir turbūt kiekvienas – savaip.

O ketvirtasis ir finalinis Europrotų žaidimas muzikos klube „PuntoJazz palėpė“ praėjo linksmai, jaukiai ir azartiškai.

Daug spėlionių susilaukė klausimas, kodėl rugpjūtis Didžiosios Britanijos sveikatos apsaugos sistemoje vadinamas „Žudymo sezonu“. Taigi todėl, kad visi išvažiuoja, ligonių niekas neprižiūri ir jie miršta, be to, atliekama daugiausiai eutanazijų, daugiausiai žmonių nuskęsta, baigiasi sveikatos draudimas, ligoninės personalas išeina atostogų, dėl vabzdžių sugėlimo ir autoavarijų. Įdomių atsakymų sulaukėme ir į klausimą, kad buvo pirmasis filantropas, anot Aischilo: tai ir Jėzus Kristus, ir Dzeusas, ir Adomas, nes paaukojo šonkaulį  (ir kas paneigs šį atsakymą?), ir Hipokratas. Teisingas atsakymas: Prometėjas. Lengvai komandos įspėjo, kuo vėliau išgarsėjo Jeanne Calment ir kodėl Italijoje buvo samdomi „keturioliktas“ profesijos žmonės.

Smagiai vyko Europos kulinarijos turas. Skirtingai komandos samprotavo, kam gi viduramžiais prie žuvies buvo patiekiama citrinos skiltelė: kad naikintų bakterijas, nes žuvis greitai genda, rankoms dezinfekuoti, kad nebūtų sausa žuvis, numušti blogą kvapą, sumažinti sūrumą. Vieninteliai Vienaragiai žinojo, kad tuomet buvo tikima, kad citrina galėtų ištirpdyti gerklėje įstrigusią ašaką. Daug įvairių nuomonių sulaukėme ir į klausimą, kam skirta alkoholio dalis, išgaruojanti iš viskio statinaičių: Dievams, naujam derliui, žemei, raugui, pagerbti mirusiems ir tiems, kurių tuo metu nėra, ir net rūsio sienoms! Kad Kotryna Mediči išpopuliarino špinatus žinojo tik Aukšta įtampa  ir Rubikonai, kiti išvardijo daugybę kitokių daržovių ir prieskonių, tarp kurių kažkodėl dominavo topinambai. O štai, kad morkas, pasak gandų, kareiviai pradėjo valgyti per Antrąjį pasaulinį karą ir todėl greičiau pastebėdavo priešo lėktuvus (o iš tiesų buvo pradėti naudoti radarai), žinojo beveik visi, tik viena komanda įvertino mėlynių naudą regėjimui. 

Neblogai kauniečiai išmanė ES struktūrinių lėšų panaudojimą Lietuvoje, geriausiai – komanda Saja, kurie vieninteliai nepadarė nė vienos klaidos. Sunkiausiai sekėsi atpažinti Asvejos regioninį parką Dubingiuose (daugumai atrodė, kad tai – Trakai), lengviausiai – jauniausią šalies miestą-Visaginą. 

Taip pat visi kauniečiai iš žemėlapio kontūrų atpažino neegzistuojančią valstybę Čekoslovakiją bei iš nuotraukos – Kuršių Neriją. Tik rašytoja J.K. Rowling net 5 komandoms pasirodė panaši į Gražiną Baikštytę, o 3 komandoms – į Ingeborgą Dapkūnaitę. Estijos prezidentą T.H. Ilvesą net 7 komandos pažemino pareigose iki Talino mero, bet čia dar ne blogiausias variantas. Buvo teigiančių, kad tai – dirigentas, kompozitorius, universiteto rektorius, aktorius ir netgi gatvės muzikantas. Ir kuris gi save gerbiantis kaunietis neatpažins Jono Mačiulio ir Lino Kleizos, nors žaidimo vedėjas Audrius ir bandė suklaidinti, kad tai šachmatininkai.

Dauguma atpažino lenkiškai kalbantį Vytenį Andriukaitį, muzikos stilių flamenko ir miuziklą „Jėzus Kristus - superžvaigždė“. Tik kai kurie nesutiko, kad konkreti daina skirta Andriui Mamontovui, sakė, kad ji skirta Dievui, Vytautui Kernagiui, Jėzui, Popiežiui, Judui, Dariui ir Girėnui, Grebenščikovui, kūdikiui ir netgi kaimynei. Ir „Anties“ atliekamą populiarųjį „Pokštą“ pervardijo „Bokštais“, „Alyvomis“ ir „Europos vidury“.

Štai kaip linksmai mes drauge praleidome niūrius lapkričio vakarus. Ačiū Jums už Jūsų nuotaiką, azartą, šypsenas, įdomius atsakymų variantus ir gerus žodžius, o labiausiai už tai, kad šį laiką praleidote su mumis!

Renginio nuotraukos čia, už jas ačiū Kristinai Valasevičienei.

TREČIASIS EUROPROTŲ ŽAIDIMAS KAUNE

ANTRASIS EUROPROTŲ ŽAIDIMAS KAUNE

PIRMASIS EUROPROTŲ ŽAIDIMAS KAUNE

Kontaktiniai duomenys

 • http://www.kaunastic.lt/test/images/tel.png+370 677 75536

  http://www.kaunastic.lt/test/images/address.png

  Studentų g.11-134

  53361 Akademija, 

  Kauno raj.

     http://www.kaunastic.lt/test/images/mail.png  Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

    http://www.kaunastic.lt/test/images/fb.png Europe Direct Kaunas

  Nemokamas telefonas (Briuselis)

  0080067891011              

         

Video

 • EUROPOS PILIEČIŲ METŲ HIMNAS

Naudingos nuorodos

 •  
   


  2022