TREČIOJO EUROPROTŲ ŽAIDIMO KAUNE APŽVALGA

20 lapkričio, 2014

Trečiajį Europrotų turnyrą Kaune žaidė 19 komandų. Daugiau – eilinį kartą, gaila, bet – netilpo. Atmosfera kaista, įtampa kyla – kuriai komandai atiteks sezono Europrotų titulas? Aiškaus lyderio nėra: trys žaidimai – trys komandos nugalėtojos. Šį kartą Kauno Europe Direct prizų maišelį dalinosi protų mūšių “vilkai” – komanda “Puokštė”, įdomiausiu išrinkusi klausimą apie parduodamą naftos platformą su panoraminiu jūros vaizdu.

Šįkart be tradicinių Bendrų, Vaizdo ir Muzikinių klausimų turų, išmėginome, kiek kauniečiai žino apie Europos meną ir naująją Europos Sąjungos Erasmus+ programą. O žinojo jie daug, net ir tokių faktų, kokių nei internete, nei knygose nė su žiburiu nerasi…..  Įdomiausiais, linksmiausiais, išradingiausiais Jūsų atsakymais mes ir dalinamės.   

Originaliai komandos samprotavo, kam gi "Rynair" vadovas išsilaikė taksi licenciją. Ogi todėl, kad: turėtų vietą pasistatyti automobilį, dėl galimybės įvažiuoti į oro uostą, kad galėtų vežti pakilimo taku (!), kad iš keleivių sužinotų apie oro linijų kokybę, kad žinotų išlaidas, kiek kainuoja važinėti į/iš oro uosto, kad pats galėtų pervežti keleivius iš oro uosto į viešbučius, kad suprastų keleivių poreikius, dėl reklamos. Teisingas atsakymas – kad galėtų važiuoti viešojo transporto juostomis ir išvengti spūsčių.

Apie Ženevos paminklą su užrištu vamzdžiu, simbolizuojančiu šveicarų nenorą veltis į karus, žinojo daugelis komandų, tačiau buvo manančių, kad apie Šveicarijos neutralitetą byloja tokia paminklo detalė: nėra apkabos/šovinių/gaiduko, iš makšties neištrauktas kardas, užkimštas/užlenktas/nupjautas vamzdis ar patranka, ant vamzdžio galo tupintis balandis.

Juokingiausia buvo skaityti, kokias kūno dalis lenkų kompozitorius A.Čaikovskis testamentu paliko panaudoti vienoje pjesėje.  Ir kokių gi kūno dalių mes nepaaukojome šiam kilniam tikslui: ir plaštakas, ir širdį (panaudojama „Šuns širdyje“ bei „Spragtuke“), ir pirštą („Likimo pirštui“), ir ūsus, ir plaukus („Sevilijos kirpėjui“). Teisingas atsakymas – kaukolę („Hamletui“).

Beveik absoliuti dauguma komandų žinojo, kad eilėraštis „Rings“ buvo parašytas karališkų vestuvių proga (tik 2 komandos manė, kad ta proga – olimpiada), tačiau kai kurios komandos su Kate Middleton kažkodėl sutuokė princą Henrį.

Visai neblogai sekėsi įveikti ir klastingąjį Erasmus+ turą. Tiktai, kad EST yra Europos savanorių tarnyba, žinojo vos 6 komandos, o kiti šifravo taip: Erasmus arba Europos studijų turtas arba turas, Europos studentų taryba, Erasmus studentų tikslas arba tinklas, ir net 5 komandos parašė, kad tai – Erasmus studentų turizmas (!). Buvo manančių, kad paprogramė Grundvig skirta vaikų darželiams, doktorantams ir kunigams. O prie plataus ir įvairiapusio Erazmo Roterdamiečio veiklos sąrašo dar pridėjome tokias profesijas kaip mokytojas, keliautojas, astrologas, dailininkas, vienuolis ir lęšių poliruotojas. Ir vietoje Erasmus+ sporto srities finansavimo mes pasiruošę finansuoti: kultūrą, Erasmus praktiką, užimtumą, meną ir pramogas.

Maždaug pusė žaidėjų atpažino Kristianijos parką Kopenhagoje, o kiti spėliojo, kad tai: Monte Carlo, Romos ar Europos parkas, net 3 komandos buvo įsitikinusios, kad tai – Užupis. Ir vietoj Haid parko Londone įžiūrėjome Vingio ir Studentų parkus, o  4 komandos įžiūrėjo net Gorkio parką ir jame kalbantį Sacharovą. O štai Vinstonas Čerčilis jaunystėje mums pasirodė panašus į Šarlį de Golį, carą Nikolajų Pirmąjį, Pilsudskį, Musolinį, princą Čarlzą ir net Putiną arba Fredį Merkurį. 

Kaip ir dera tikriems kauniečiams, dauguma puikiai žinojome dainos eilutes „Ar susitiksim Metropoly vakarais“, o tie, kurie tuomet, kai Laikinojoje sostinėje veikė legendinis Metropolis, tiesiog vaikščiojo kažkur kitur arba dar nebuvo gimę, parašė savaip: „Ar pavasaris į Kauną dar ateis“, „ Ar susitiksim šiais saulėtais vakarais“, „Ar gali mylėti amžinai“, „Ar galvoji apie mane vakarais“, „Ar susitiksim mes Topoly vakarais“. Už pastarąjį atsakymą jauniesiems „Europiečiams“ mes net 0,5 taško nusprendėme skirti, nes..... jiems iki teisingo atsakymo trūko tik vienos raidės :)

SVARBU! Blogoji III Europrotų žaidimo naujiena, kad finalui turėsime tilpti į pirmąjį PuntoJazz palėpės aukštą - ATŠAUKIAMA!!! Žaisim antrajame aukšte ir todėl komandų skaičiaus nemažinsime.

Taigi, po savaitės, lapkričio 26 d., vėl susitinkame „PuntoJazz palėpėje“ - kuomet kažkam suteiksime Kauno rudens sezono #Europrotai titulą!

Trečiojo Europrotų žaidimo nuotraukos (už jas sakom ačiū Kristinai Valasevičienei) čia.

ANTRASIS EUROPROTŲ ŽAIDIMAS KAUNE

PIRMASIS EUROPROTŲ ŽAIDIMAS KAUNE

Kontaktiniai duomenys

 • http://www.kaunastic.lt/test/images/tel.png+370 677 75536

  http://www.kaunastic.lt/test/images/address.png

  Studentų g.11-134

  53361 Akademija, 

  Kauno raj.

     http://www.kaunastic.lt/test/images/mail.png  Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

    http://www.kaunastic.lt/test/images/fb.png Europe Direct Kaunas

  Nemokamas telefonas (Briuselis)

  0080067891011              

         

Video

 • EUROPOS PILIEČIŲ METŲ HIMNAS

Naudingos nuorodos

 •  
   


  2022