ANTRAJAME EUROPROTŲ ŽAIDIME KOJĄ PAKIŠO KLAUSIMAI APIE KAUNĄ

13 lapkričio, 2014

Antrasis rudens Europrotų žaidimas muzikos klube „PuntoJazz palėpėje“ vyko jau per 2 aukštus – sąlygos žaisti buvo patogesnės, be to, galėjome priimti šiam žaidimui visus norinčiuosius (o dalyvavo 22 komandos). Tik štai, žaidimą vesti įsitaisę antrame aukšte, neišgirdome prieštaravimo šūksnių į klausimus, ar reikia užuominų – dėl to atsiprašome savo pirmojo aukšto žaidėjų. 

Šiame žaidime pergalę ankstesniųjų žaidimų čempionei  komandai „TPG“ iš panosės nunešė „Aukšta įtampa“, aplenkusi ją 1 balu. Sveikiname nugalėtojus! Komandos nariai, įvairias specialybes studijuojantys jaunuoliai: būsimieji fizikai, elektros energetikai, ekonomistai ir tapytojas, įdomiausiu  išrinko klausimą apie keistą reiškinį XVI – XVII a. Europoje, kuomet žmonės susirinkdavo ir darydavo vieną užsiėmimą tol, kol išsekdavo ar mirdavo. Teisingas atsakymas į šį klausimą – šokdavo.  Žinoma, mes sulaukėme ir įvairesnių, juokingesnių ir šiurpesnių  atsakymų: plakdavo save, sukdavosi, juokdavosi, medžiodavo raganas, melsdavosi, nesaikingai gerdavo alkoholį, rengdavo egzorcizmo seansus ir net kasydavosi! Būtų įdomu pamatyti grupinį kasymosi seansą :).

O štai privalomas 1960-1916 m. Britų armijos kareivio išvaizdos bruožas: be ūsų (tai ir buvo teisingas atsakymas) turėjo būti: bakenbardai, skusta galva ir stiprus įdegis. Viską susumavus - britų karys turėjo tikrai grėsmingai atrodyti...

Įdomių atsakymų sulaukėme ir į klausimą apie 2010 m. dėl patirtų nudegimų uždraustą konkursą. Nors daugelis žinojo, kad tai Pasaulio pirties čempionatas, tačiau buvo spėjusių, kad tai: geriausio ugnegesio, fakyrų, deginimosi soliariume ir ėjimo žarijomis konkursai.

Išmonės mūsų žaidėjai nestokojo ir mėgindami rasti atsakymą į klausimą apie Ponto valdovą Mitridatą, kuris nugalėtas Romos respublikos bandė nusinuodyti, bet jam tai nepavyko. O nepavyko todėl, kad: nusinuodyti jis nespėjo, nes jį nužudė dar prieš nusinuodijant, sumaišė užnuodytas taures, priešai neleido to padaryti, turėjo maisto ragautoją, kuris ir nusinuodijo vietoje jo, išvėmė nuodus, išgėrė nuodus kartu su priešnuodžiu, buvo paimtas į nelaisvę, todėl nespėjo nusinuodyti.

Daugumai komandų sudėtingas, neteisingas ir kitokių neigiamų epitetų nusipelnantis pasirodė klausimas apie „Lamborghini“ automobilių modelius, vadinamus su karvėmis susijusios srities žvaigždžių vardais. Kad tai – korida, atspėjo tik 5 komandos iš 22 žaidusiųjų. Likusiai daugumai atrodė, kad tai: Paukščių takas (Milky way - o pienas ir yra susiję su karvėmis – visai logiška), tiesiog mašinos su ragais arba Jaučio žvaigždynas.

Visgi kiečiausiu riešutėliu pasirodė mūsų žaidimų vedėjų Jono ir Audriaus sudaryti klausimai apie Kauno ir Europos sąsajas. Tik penkios komandos surinko šiame ture po 5 balus (tai ir buvo aukščiausias įvertinimas), visos kitos žinojo dar mažiau. Tačiau ir klausimai buvo sunkūs: ne visi žinojome, į kelias šalis iš Kauno skraidina „Ryanair“, koks žymus kaunietis ką tik tapo Suomijos garbės konsulu ir kuris miestas vakarietiškiausias: Kaunas, Brestas ar Lvovas. O dar sunkiau sekėsi atpažinti, kaip prieš maždaug 70 metų atrodė Gimnazijos ir šv.Gertrūdos gatvių sankryža (na, ji tikrai dabar kitaip atrodo). Puikūs senojo Kauno žinovai pasirodė esantys tik „Badmas“ ir „Ieškokit gudručio“.

Tikra atgaiva po sunkaus Kauno turo buvo vaizdo ir muzikiniai klausimai. Tik Agata Kristi net septynioms komandoms supanašėjo su Astrida Lindgren, vietoje L. Pavaročio įžiūrėjome Berluskonį ir Botticelli, vietoj A. Diuma – Remarką ar Žiulį Verną. Buvo spėjusių, kad žemėlapyje, iš tiesų pristatantį raudonplaukių paplitimą, rodomas alaus suvartojimo, tautinio vientisumo ar plaukuotumo (!) paplitimas. Oi, tie airiai, kokie plaukuoti…

Dauguma dalyvių žinojo, kad S. Neries eilės dedikuotos Maironiui, bet buvo manančiųjų, kad jos buvo skirtos Lietuvai, Juliui Janoniui , Stalinui ar ... nežinomam smetoniško kraujo turtuoliui. O kas nežinojo paskutinio muzikinio klausimo paslėptų eilučių (teisingas atsakymas - „Mano laimė man sukelia juoką“), sukūrė savąsias, matyt, kiekvienas pagal savo patirtį: „ir geriu tiktai karčią degtinę“, „užeinu, kur man įpila vyno“ ir „lankausi pas svetimas moteris“. Laikysimės konfidencialumo, ir kas taip parašė - neskelbsime. Bet visa informacija, kaip ir apie Europos Sąjungą,  yra Kauno Europe Direct informacijos centre.  Informacija dalinsimės, paslaptimis – ne :).

Kitą trečiadienį, labai gaila, bet neturėsime galimybės priimti visų 22 komandų, nes turėsime sutilpti tik antrame PuntoJazz palėpės aukšte. Teks reitinguoti komandas pagal pasiektus rezultatus – iš anksto atsiprašome tų, kurie nepateks. Mes tikrai Jus mylim ir džiaugiamės, kad Jūs – su mumis, bet... „toks gyvenimas“. Taigi, kieno tai citata, mielieji Kauno europrotai?

Antrojo žaidimo rezultatai ir nuotraukos yra čia. Nuotraukų autorė – Kristina Valasevičienė.

PIRMASIS EUROPROTŲ ŽAIDIMAS KAUNE

Kontaktiniai duomenys

 • http://www.kaunastic.lt/test/images/tel.png+370 677 75536

  http://www.kaunastic.lt/test/images/address.png

  Studentų g.11-134

  53361 Akademija, 

  Kauno raj.

     http://www.kaunastic.lt/test/images/mail.png  Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

    http://www.kaunastic.lt/test/images/fb.png Europe Direct Kaunas

  Nemokamas telefonas (Briuselis)

  0080067891011              

         

Video

 • EUROPOS PILIEČIŲ METŲ HIMNAS

Naudingos nuorodos

 •  
   


  2022