ĮSPŪDŽIAI IŠ PIRMOJO RUDENS SEZONO “EUROPROTŲ” ŽAIDIMO KAUNE

06 lapkričio, 2014

Vakar, lapkričio 5 d. 53 Lietuvos miestuose ir miesteliuose ir Edinburge prasidėjo  didžiausio protų mūšio Lietuvoje “Europrotai” rudens sezonas. Laikinosios sostinės intelektualai šiam žaidimui rinkosi kaip ir pavasarį – “PuntoJazz palėpėje”.

Pirmąjį „Europrotų“ turnyrą kauniečiai pradėjo meiliai susispaudę – norinčiųjų dalyvauti – daug! Džiaugiamės matydami  senbuvius,  žaidžiančius “Europrotuose” jau ne vieną sezoną, o naujokams – linkime pamilti šį projektą taip, kaip mylim mes! Šį kartą linksmai bei azartiškai praleisti trečiadienio vakaro bei pademonstruoti žinias apie Europą susirinko 21 komanda. 

O demonstravome ne tik žinias, bet ir puikų jumoro jausmą.  Jūsų dėmesiui – pirmojo žaidimo apžvalga ir dalyvių atsakymų perliukai.

Pirmąjį – bendrų klausimų turą įveikėme pusėtinai. Daugiausiai variacijų susilaukė klausimas apie popiežiaus lėktuvą: Žvejys arba Žvejo laivas, Prayer, Arrow, Papaplair, Ikaras, Sklandytuvas, Žuvis, Plaštakė, Tikėjimas, Olimpika, Papas laivas, Papa hunter ir net Paparacis, Boingas ir Raketa. Teisingas atsakymas -  Ganytojas Vienas. O štai Škotijos nepriklausomybės kovų lyderis W.Wallace‘as visada smirdėdavo dūmais, nes: buvo iš pragaro, daug rūkė, varė dūminį viskį, gyveno dūminėj pirkioje, buvo kaminkrėtys, turėjo ugninius plaukus, dirbo rūkykloje, kūrendavo durpes, išgyveno gaisrą ir net iš užpakalio laidė žaibus!

Į klausimą, kodėl Šveicarijoje įmanoma gauti milžinišką baudą už greičio viršijimą, nuoširdžiausiai atsakė „Anyanya“: nes jie turi iš ko sumokėti. Na, ir kas pasakys, kad ne teisybė? Ir ar žinojote, kad Senovės Romoje gyventojų surašymą vykdantis pareigūnas buvo vadinamas milicininku? Štai iš kur TSRS pasiskolino šį žodį!

Sporto turas komandoms sekėsi labai nevienodai – komandos arba žinojo beveik viską, arba beveik nieko. Įdomiausių atsakymų susilaukėme į klausimą apie “banzai-parašiutizmą”. Mūsų žaidėjai tvirtino, kad tai: šokinėjimas nuo aukštų uolų arba pastatų, laisvojo kritimo šuolis, kuomet pasigauni parašiutą ore ir dar krenti išskleidęs sparnus (??? ir kas čia iš mūsų su sparnais?) kaip skraiduolės voverės. O štai “jeu de paume” žaidime kamuoliukas buvo mušinėjamas vėduokle, specialia pirštine, lentele, šluota, samčiu ir keptuve.

Trečiajį – Europos Parlamento turnyrą įveikti geriausiai sekėsi “Vienaragiams” (jų už tai laukia siurprizas) ir ne veltui taip komandą pavadinusiems “Europiečiams”. 

Šeši mūsų europarlamentarai, be to, kad buvo išrinkti antrai kadencijai (tai ir buvo teisingas atsakymas), dar pretendavo į prezidentus ir Seimo narius, yra darbiečiai, buvo atstatydinti, priklauso socialistų blokui ir dar – juk jie yra žvaigždės.

O štai, kas yra bendro tarp EP, šviesos ir europietiško kino – komandų nuomonės išsiskyrė: vieni teigė, kad  visuose yra “e” raidė (taigi, teisybė!), kiti – kad  juos jungia mėlyna spalva (ir kas paneigs, kad ne?), buvo įsitikinusiųjų, kad yra direktyva, reguliuojanti šviesą kine, “KTDM” sakė, kad viskas kainuoja (vėl teisybė!), na, o  “Google” užsispyrė, kad iš vis nieko bendro.

A. Sacharovo vardu pavadintą EP premiją už žmogaus teises kovojantiems žmonėms mūsų dalyviai buvo linkę pervadinti  Litvinenko, Chodorkovskio ir net Romo Kalantos vardu (patriotai gi mes!).

Linksmiausiai praėjo ketvirtasis – vaizdų turas – čia žiniomis sublizgėjo daugelis komandų. Tik vietoje berniuko, žaidžiančio jo-jo, mes matėme kūjo metimą, gylio matavimą, olimpinės ugnies nešimą, o vietoje Swedbanko logotipo – Riga’s Balsams logotipą. Čarlis Čaplinas pasirodė panašus į Č. Milošą, Tadą Blindą be barzdos, E. Ferrari, N.Sarkozy ir  G.Sorosą. O porcelianinė apsauga, iš tiesų skirta apsaugoti Viktorijos laikų džentelmenų ūsams, taip pat sulaikydavo tirščius, saugojo nuo nusiplikinimo ir suskilimo, atskirdavo pieną nuo arbatos, sulaikydavo šilumą ir garsą maišant šaukšteliu, buvo skirta nuspausti arbatžolėms ant dugno.

Penktajame ture įrodėme, kad mes  visi daugiau ar mažiau muzikalūs – tik kai kurie vietoje Pink Floyd “Sienos” išgirdo Queen, Vargdienius, Jėzų Kristų Superžvaigždę, Briliantiną, Purvinus šokius, NBA žvaigždžių savaitgalį ir dauguma nusprendė, kad dainoje kalbama ne apie Gytį Paškevičių, o apie Antaną Nedzinską arba atlikėjus (!) Valdą Adamkų, Rolandą Paksą ir Vytautą Šustauską.

Geriausias žinias pirmajame žaidime parodė mūsų pavasario sezono nugalėtoja – vyrukų komanda “TPG”, surinkusi 35 balus. Klausinėjami, kaip jie vertina pirmojo žaidimo klausimus, nusistebėjo, kodėl mes pridėjom Č.Čapliną prie Europos Sąjungos (ogi todėl, kad gimė tai jisai Anglijoje ir turbūt būtų grynas ES pilietis, jei dar būtų gyvas),  “geriausiu” (pabrėžiame – geriausiu, bet kabutėse) išrinko vaizdo klausimą apie F. Nyčę, o sopulingiausiu klausimu – apie nepripažintą šalį – Šiaurės Kiprą.

Štai taip mes pradėjome Kaune rudens “Europrotus”. Lauksime visų (kurie užsiregistruos ir tilps į klubą) kitą trečiadienį, lapkričio 12 d.

Žaidimo nuotraukos (už jas dėkojame Vaivai Gervei) yra čia.

Kontaktiniai duomenys

 • http://www.kaunastic.lt/test/images/tel.png+370 677 75536

  http://www.kaunastic.lt/test/images/address.png

  Studentų g.11-134

  53361 Akademija, 

  Kauno raj.

     http://www.kaunastic.lt/test/images/mail.png  Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

    http://www.kaunastic.lt/test/images/fb.png Europe Direct Kaunas

  Nemokamas telefonas (Briuselis)

  0080067891011              

         

Video

 • EUROPOS PILIEČIŲ METŲ HIMNAS

Naudingos nuorodos

 •  
   


  2022