Šv. Mikalojaus šventės proga kauniečiams dovanojamas nemokamas vaidinimas rotušėje

06 gruodžio, 2013

Kauno Rotušės aikštės draugija puoselėja su miesto istorija ir svarbiais įvykiais susijusias Kauno tradicijas ir šį sekmadienį, gruodžio 8 d., kviečia kauniečius ir miesto svečius drauge švęsti Kauno Globėjo, Kalėdų Senelio pirmtako, šv. Mikalojaus šventę.

Tradiciškai šventė prasidės 9.30 val. Kauno šv. Mikalojaus (Benediktinių) bažnyčioje, kur vienuolės benediktinės perduos Rotušės aikštės draugijai bažnyčioje saugomą šv. Mikalojaus skulptūrėlę, kuri šventiniu kalėdiniu laikotarpiu bus laikoma miesto rotušėje. Po ceremonijas šioje bažnyčioje vyks šventinės šv. Mikalojaus mišios, o 10.30 val. Kauno šv. Apaštalų Petro ir Povilo Arkikatedroje Bazilikoje bus meldžiamasi už Kauną ir kauniečius. 

Pasibaigus religinėms iškilmėms apie 12 val. į Rotušės aikštę atkeliaus Šv. Mikalojaus procesija, prie kurios šiemet prisijungs ir Palaimintojo Adolfo Kolpingo gimimo 200 - ąsias metines švenčiančios senamiestyje įsikūrusios Kolpingo kolegijos eisena. Miesto Meras Andrius Kupčinskas kalėdiniu laikotarpiu patikės miesto raktus šv. Mikalojui. Prie rotušės bus įteikta labdara - trys maišeliai su monetomis, kurias per metus miestiečiai ir miesto svečiai meta į rotušės pastato prieigose esančią Vaško lydymo krosnį.

Dauguma sukauptų monetų - beveik 10 kg sveriantis maišas su baltais centais. Vertingesnių kupiūrų krosnyje randama rečiau. Šimto dolerių banknotas - vertingiausia šių metų auka. Krosnyje randama įvairių šalių banknotų ir monetų. Paaukoti lietuviški pinigai ir ta valiuta, kurią galima iškeisti į litus, sudaro 855 Lt ir tradiciškai šv. Mikalojaus šventės dieną bus įteikta trims vargingai gyvenančioms šeimoms.

Linkėdamas sėkmės ir globos šventąjį įkūnijęs aktorius Petras Venclovas su palyda vaikščios po Rotušės aikštėje išvakarėse atidarytą kalėdinę mugę, fotografuosis su miestiečiais prie Baltos kalėdų eglutės. 

Nuo 12.30 val. bus galima apsilankyti rotušėje, apžiūrėti šv. Mikalojaus skulptūrėlę, gauti simbolinį šv. Mikalojaus antspaudą, nusifotografuoti. 13 val. rotušės Baltojoje salėje vyks teatralizuotas kalėdinis vaidinimas „Šventasis Mikalojus - Gerasis Labdarys". Profesionalūs Kauno aktoriai suvaidins specialiai šiai šventei sukurtą pasakojimą apie šventojo Mikalojaus labdarą. Šiuolaikiškai legendą atpasakojanti istorija primins, kad kiekvienas pasidalinimas tuo, ką turi, gali atnešti laimę ne tik kitiems, bet ir tam, kuris dalinasi gerumu. 

Šv. Mikalojus - Kauno Globėjas

Oficialiai švento Mikalojaus diena minima gruodžio 6-ąją arba artimiausią sekmadienį po jos. Šventasis Mikalojus Kauną globoja jau penktą šimtmetį. Su šiuo šventuoju susiję simboliai aptinkami seniausiuose rašytiniuose šaltiniuose apie Kauno miestą bei yra užfiksuoti naujųjų laikų miesto herbe. 270 - 346 metais Miros mieste gyvenęs vyskupas garsėjo gerais darbais ir buvo vadinamas Mikalojumi Stebukladariu. Šv. Mikalojus globoja miestus ir bendruomenes, pirklius, jūrininkus, žvejus, studentus, vaikus ir netekėjusias mergeles. Šio šventojo vaizdinys su metais kito ir yra visame pasaulyje populiaraus Kalėdų Senelio prototipas.

Kauno m. savivaldybės informacija

 

 

 

 

Naudingos nuorodos

  •  
     


    2022